Select Page

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti – Ransom Riggs

V roce 2011 vydal americký spisovatel Ransom Riggs svůj první román Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Do češtiny byla tato kniha přeložena v roce 2012. V roce 2016 byla kniha zfilmovaná pod režií Tima Burtona.

Hlavním hrdinou je šestnáctiletý Jacob. Poté, co mu podivným způsobem zemře dědeček, se kterým měl v dětství Jacob velmi dobrý vztah, začne si všímat zvláštních věcí. Tyto zvláštní věci ho přivedou až na ostrov, kde býval sirotčinec, ve kterém Jacobův dědeček trávil část dětství. Jacob se snaží najít sirotčinec a objasnit si dědečkovu smrt, ale i spoustu dalších tajemství okolo dědečkova života. Když sirotčinec najde, má ještě víc otázek. Postupně zjistí, že existuje časová smyčka, ve které sirotčinec existuje. Pozná podivné děti a zamiluje se, ale pozná i temné strany tohoto kouzelného světa. Dozví se o své podivnosti a bude si muset vybrat mezi životem, který žil do teď a mezi novým magickým životem.

Kniha Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je plná zvláštních bytostí, které jsou popsané způsobem, díky kterému čtenář uvěří jejich existenci. Vtáhne do děje a občas i trochu postraší. Navíc ji doplňují podivné fotografie, které jsou až na několik výjimek neupravené a dokonale pomáhají navodit napínavou a tajemnou atmosféru.

 

About The Author