Select Page

Smrt je neumlčí…

Reviver: Oživovatel – Seth Patrick

Mrtví nemluví. Tedy to si alespoň všichni mysleli, dokud Daniel Harker ve svém článku neučinil velký objev. Lidi, kteří dokážou přivést duši ze záhrobí a na pár okamžiků s ní rozmlouvat.
Tento průlom vyvolal ve světě obrovský poprask, ale po několika letech se situace uklidnila. Nyní hledá společnost cestu k porozumění tím, že dala oživovatelům nové uplatnění ve forenzní kriminalistice.
Reviver Jonah Miller je jedním z nejlepších oživovatelů ve svém oboru. Během rozhovoru s obětí brutální vraždy se stane něco divného. Jonah má pocit, jako by ho někdo pozoroval. Záhy na to je zabit Daniel Harker a jeho smrt vrhá mladého revivera do honby za otázkami, na něž nikdo nechce znát odpověď.
Dílo je členěno na kapitoly, přičemž je zde použito jednotné písmo bez typografických zvláštností. K textu nejsou přidány ilustrace, nicméně obal knihy je tvořen interaktivním obrázkem, který po přečtení určitou aplikací doslova „ožije“ a přehraje krátké propagační video na danou knihu.
Z jazykového hlediska je třeba zmínit autorovu velkou slovní zásobu z forenzní kriminalistiky. Často používá také vymyšlené názvy související se světem oživování.
Oživovatel není autorovou jedinou knihou, avšak je jedinou přeloženou do češtiny. Autor ve své knize popisuje zcela unikátní téma, jež nemá ve světě literatury obdoby.
Toto dílo bych doporučila nejen milovníkům sci-fi, detektivek či thrillerů, ale také každému, koho toto ojedinělé téma zaujme. Je velice obtížné určit Reviverovi cílovou skupinu čtenářů. Osobně se domnívám, že je kniha pro dospělé z jakýchkoli věkových skupin.
Přínosem tohoto díla je neobvyklá kombinace různých literárních žánrů, jež dává dohromady skvělou knihu.
Závěrem bych dodala, že kniha se mi četla opravdu výborně a nemám, co bych jí vytkla. Vřele doporučuji.

 

About The Author