Select Page

Spánek

Spánek – Haruki Murakami

Kniha Spánek je první Murakamiho kniha doprovázená grafikami od německé výtvarné umělkyně Kat Menschik. Kniha je určena jak pro Murakamiho příznivce, tak pro nováčky v Murakamiho tvorbě. Kniha je psaná specifickým způsobem. Proto myslím, že nezaujme každého. Je to přesně taková kniha a spisovatel, kteří se dělí na dva tábory, ale střed neutrálních čtenářů není moc široký. Je to velmi tenká kniha a proto myslím, že je vhodná například pro ty, co se nechtějí pouštět do Murakamiho rozsáhlých děl, ale chtějí právě zjistit, zda se jim styl psaní líbí. Tato kniha je první Murakamiho knížka pod sto stránek.

Kniha se člení na 6 kapitol. Na přebalu knihy najdeme krátký životopis Murakamiho, seznam jeho děl přeložených do českého jazyka a krátký životopis Kat Menschik.

Tato kniha mne na první pohled zaujala obalem, který je velmi jednoduchý s malou ilustrací. Obal je černý, což také není úplně obvyklé. Když jsem knihu otevřela, velmi se mi zalíbily ilustrace, které zabírají celé stránky, a také způsob formátování textu. Okraje od textu jsou neobvykle široké. Ilustrace jsou také jednoduché, jsou maximálně tříbarevné a slouží k doprovázení příběhu.

 

About The Author