Select Page

Temná horečka

Temná horečka – Karen Marie Moning

První část pětidílné řady od autorky Karen Marie Moning je zároveň první knihou, kterou jsem od této autorky četla. Kniha nesoucí název Temná horečka by se dala považovat za mysteriózní, romantickou detektivku zabývající se nadpřirozenými bytostmi jménem Danani. Nejdůležitějším záměrem knihy je rozluštění vraždy sestry hlavní ženské postavy, jež se jmenuje MacKayla Laneová. Na cestě za vyřešením tohoto případu se Mac setkává s možnou, i když ze začátku naprosto nepřípustnou, láskou.

Ze začátku se zdá příběh naprosto předvídatelný; uvedení do děje, zápletka a rozluštění. O tom, že to však nebude jen běžná detektivka, jaké jsem četla doposud, mě přesvědčilo až postupné vpíjení se do děje knihy.

Autorka dvanácti úspěšných románů, které se dostaly na žebříčky nejprodávanějších knih New York Times, se ve svých příbězích zaobírá keltskou mytologií. Její knihy byly přeloženy do jednadvaceti jazyků. Karen Marie Moning žije spolu se svým manželem v USA, střídavě v georgijských horách a na plážích Floridy.

V některých chvílích se mi kniha četla obtížněji, příčinou byla složitá a cizí slova, to je však má jediná výtka. Z knihy jsem velmi nadšená a až na několik prvních stran, u nichž jsem nebyla pohlcena dějem, se kniha četla sama, dokonce jsem se několikrát musela nutit od ní odtrhnout. Proto bych knihu vřele doporučila, rozhodně stojí za přečtení. Já osobně si bezpochyby přečtu ostatní čtyři díly této řady.

 

About The Author