Select Page

Temná horečka

Temná horečka – Karen Marie Moning

První díl z pětidílné řady autorky Karen Moning o milující sestře, která se vydá do podivného města Dublinu, ve kterém ji před krátkou dobou zabili sestru. Mac cítí v srdci prázdno, vždy si byly se sestrou tak blízké, říkaly si veškerá tajemství a i přesto se našlo něco, o kterém ona nevěděla. Něco, co její sestra před ní dlouhou dobu skrývala a možná právě to ji stálo život. Možná právě to tajemství bylo tím poutkem s odchodem do jiné dimenze, na jiný břeh. Ale možná že šlo i o pouhou náhodu.

Mac si žije líbezným, jednoduchým životem. Sem tam si zajde do kavárny, někdy se tuhle ukáže v práci jako barmanka, ale nejraději si lebedí v plavkách u bazénu a relaxuje se sluchátky v uších. Její sestra Alina si žije v Dublinu, kde se seznamuje s novou kulturou a jiným životem. Chce žít život naplno, stejně jako Mac, i když ta je od toho ještě moc daleko.
Jenže do klidného života stoupí něco, co oba životy naprosto změní. Smrt Aliny se stane tajemstvím na dlouhou dobu pro jejich rodiče, samotnou Mac, ale i pro policii, která nedokáže tento případ vyšetřit. Je to pro ni až moc velkým soustem, moc velkou hádankou, kterou nejsou detektivové schopni rozlousknout. Je v tom snad nadpřirozeno? Nebo Alina spáchala sebevraždu?

Mac je ze ztráty své milované sestry zdrcená. Celá rodina den co den truchlí, byť se snaží smutek nějak potlačit, ale co si budeme nalhávat, toto je velká zátěž i pro toho nejsilnějšího člověka. Mac se rozhodne záhadu Aliny smrti rozluštit. Po těžkém rozhodování a dohadování se svými rodiči, o odjezdu do země, která jim vzala už jednu dceru, zakazují, ale tvrdohlavá Mac prostě  pojede. Jenže brzy najde telefonní vzkaz od své sestry, zřejmě chvíli, pár hodin před její smrtí, ve kterém ji varuje před těmi lidmi. A naléhá o to, aby našly ši-sadu. Nikdy o tom neslyšela a ani netuší, jak moc důležitá až nebezpečná je tato věc.

Mac odjíždí do Dublinu, kde na ni číhá samé nebezpečí, každý kdo o ši-sadu něco ví, jí radí, aby odjela, pokud chce přežít. Nejedná se o pouhou sošku, o hloupý kýč, jde o něco, co ji může zničit život, stejně jako její sestře. Zjistí o co jde? Zjistí co ta podivná věc vlastně je? Přežije to? Mac se dostává do šlamastiky, ve které nikdo neví, jestli se z ní dostane… pokud možno živá.

Máte rádi napětí?
Chcete zažít dobrodružství, popřípadě už jen číst takovou knihu?
Zkuste si přečíst knihu Temná horečka, kterou budete číst jedním dechem stejně jako já. Kniha plná záhad a tajemných lidí, temnot vám změní obzor v okamžiku, kdy se ponoříte do samého čtení. Ať už je vám dvanáct, třicet pět nebo padesát, čeká právě na vás. Otevřete ji a přesvědčte se, že nelžu.

 

About The Author