Select Page

Temné bratrstvo

Temné bratrstvo – Luke Scull

Tento román je prvním dílem plánované trilogie a zároveň autorovou první vydanou knihou. Byla nominována na cenu Gemmell Awards 2014 za nejlepší fantasy roku.

Je doba temna a hranice mezi říšemi se začínají hroutit. Už i kouzla čerpaná přímo z mrtvých bohů pomalu docházejí. A zatímco vládci tří velkých měst jen sedí ve svých věžích a přemýšlejí, co podniknout, tak jiní volí přímo činy. Skupina odvážlivců, která si říká Temné bratrstvo, se vydává na dlouhou cestu. Ta je plná krveprolití a bojů s čarodějkami, Polomágem, příšerami a spoustou dalších. A jako protistranu tu máme krále, který má v tomto boji obstát. Což nebude vůbec snadné a on to moc dobře ví.

Temné bratrstvo má cestu plnou nečekaných překážek a nástrah. Objevují se i zrádci z vlastních řad. Zda splní své poslání a zvítězí, není do poslední chvíle jasné. Je přece doba temna a nikomu se nedá věřit. Důvěra může mít i podobu dýky v zádech.

Kniha je temná stejně jako její název. Plná krve, zabíjení a kouzel. Její čtení pro mě bylo náročné, má spoustu zvláštních názvů a jmen. Musela jsem se na čtení velmi soustředit. Každá kapitola má svůj název a buď v ní sledujeme cestu hrdinů, nebo myšlenky krále či tajemné pikle čarodějek. Vlastní fantazie je při čtení velkou výhodou.

Překvapilo mě, že pasáže o zabíjení jsou tak dopodrobna popsány. Kromě nezbytné krve nechybí ani vyvržení vnitřností, dávení, apod. Zkrátka nic pro slabší povahy.

V knize nejsou žádné ilustrace, jen mapa na začátku a na konci. Obal je doslova černočerný, ale pokud se pozorně zadíváme, tak se v té černotě rýsuje tělo bojovníka.

Dle mého názoru je to čtení vhodné spíše pro chlapce, anebo hodně otrlá děvčata. Určitě to není román vhodný ke čtení před spaním. Tedy pokud nechcete bojovat i ve spánku.

 

About The Author