Select Page

Univerzita výjimečných: Zrada

Univerzita výjimečných: Zrada – Joelle Charbonneau

Jako bych se přesunula zhruba do mých čtrnácti let, kdy jsem se pomalu potápěla do širokého světa knih. To vše započalo knihou Divergence, jež je příběhem dost podobná právě Univerzitě výjimečných. Nebo je to naopak?
Kniha vypráví příběh mladé hrdinky, která sama neví, komu na světě vlastně věřit, jestli někdo takový ještě vůbec je. Ji i její „kamarády“ čeká velká zkouška, aby se mohli stát oficiálními studenty – vůdci. Nejedná se o žádnou testovou zkoušku, kde zodpovíte pár jednoduchých otázek typu Jaké je eulerovo číslo?, ale o to, jestli dokážou bojovat s překážkou, která by jim mohla vzít i život.
Jaké to je – bojovat s jedovatým hadem, jehož jed by vás mohl za pár vteřin usmrtit?
Jaké to je – nechat se zavřít do kovové bedny, jejíž chladné stěny vás mohou několik hodin tísnit a kde se můžete jednoduše udusit?
Cia prožívá částečné peklo, nakonec však přijde na kloub jisté zradě – jak už název napovídá – od někoho, od koho by to vážně nečekala. Včetně ztráty blízkých i nenáviděných lidí.

Jestli vám bude někdo někdy povídat, že každá kniha se dá číst pouze postupně, díl po dílu, je pěkný lhář. Abych se přiznala, první díl jsem nikdy v životě neotevřela, ačkoli mi leží doma v mé knihovně.
Neříkám, že začít číst například jakoukoli trilogii druhým či třetím dílem je dobrý nápad, je to spíše odvaha. A já měla právě to štěstí, že jsem příběhu porozuměla, aniž bych četla první díl (Univerzita výjimečných – ZKOUŠKA).
Jen jsem se nestačila nadechnout, a už byla půlka knihy… v tahu.
Pro lidi, kteří holdují tomuto žánru, tedy šílenství ve sci-fi světě a nedotknutelné budoucnosti, je tato kniha jako dělaná a čeká právě na ně!

 

 

About The Author