Select Page

Utíkej Vango, utíkej!

Utíkej Vango, utíkej!

Vango – Timothée de Fombelle

Na začátku knihy má být Vango vysvěcen na kazatele v Chrámu Matky Boží v Paříži. Před začátkem však dojde k vraždě biskupa, který má bohoslužbu vést. Ze spáchání této vraždy je neprávoplatně podezříván Vango. Chlapec, o kterém nikdo nic neví. Dokonce to neví ani on sám. Neví, kdo jsou jeho rodiče, odkud pochází a jestli má nějaké sourozence. V knize cestuje po celém světě, přičemž se snaží uprchnout před policií. Několikrát v knize je Vango málem chycen a zajat, ale pokaždé mu někdo pomůže a on uteče. A co je zajímavé, většinou utíká přes střechy, kde tráví většinu života. Při svém utíkání však nelení a snaží se zjistit, kdo byli jeho rodiče a jaká je jeho minulost. Podaří se Vangovi odhalit pravdu o jeho minulosti? A zvítězí i tentokrát dobro nad zlem?

Kniha je členěna do kapitol a šesti oddílů, bez jakýchkoliv ilustrací. Text neobsahuje cizí a komplikované výrazy, což usnadňuje čtení.

Je známo, že každý autor má svůj vlastní styl psaní. Proto není divu, že mi k této knížce sedí dílo „Tobiáš Lolness“, které je také od T. de Fombelleho.

Každému, kdo by si myslel, že už dále nevydrží.

About The Author

Šimon Asszonyi

Je mi 17 let. Studuji druhým rokem na Střední škole KNIH. Mým koníčkem jsou knihy, a to sci-fi a fantasy. Rád vyrábím modely z papíru a plastu. Ve volném čase sleduji přírodopisné dokumenty, zvláště pak ty, které se týkají vulkanologie. Rád fotografuji drahá a rychlá auta.