Select Page

Útok na pekárnu

Útok na pekárnu – Haruki Murakami

Kniha Útok na pekárnu je třetím dílem Murakamiho ve spolupráci s německou výtvarnicí Kat Menschik. Kniha vyšla v tomto roce. Od předchozích dvou knih se liší zejména vzhledem. Příběh, také působí jiným dojmem jak u předchozích dvou. Depresi střída spíš absurdita. Kniha je určena všem milovníkům tohoto spisovatele, nebo výtvarnice. Ilustrace rozhodně neztratily na kvalitě, ani propracování a barevnou kombinaci černé a stříbrné po dvou svazcích střídá tmavě zelená a zlatá. Kniha nenavazuje na předchozí, takže určitě se čtenář nemusí vázat na předchozí a číst knihy popořadě. Od minulých dvou knih se také liší tím, že v knize jsou dvě povídky, které se na sebe vážou jenom velmi lehce, hlavně tématem. V předchozích knihách, i když byly členěny do více kapitol, šlo o jeden příběh.

Kniha se člení na 2 kapitoly (Útok na pekárnu, Druhý útok na pekárnu). Na konci knihy najdeme krátký popis předchozích dvou knížek z této série a seznam doposud vydaných děl Murakamiho.

Kdybych neznala předchozí knížky z této série, jsem si jistá, že i přesto bych po kníže minimálně ze zvědavosti sáhla v knihkupectví. Jako předchozí zaujme krásným obalem, na kterém je malá zlatobílá ilustrace klauna a sám název knížky vyvolá v kombinaci s ilustrací zvědavost. Je formátu A5. Text je psaný poměrně velkým písmem, což se mi moc nelíbí, ale vyvažují to krásné celostránkové ilustrace.

 

About The Author