Select Page

Ve tvých očích

Ve tvých očích – Nicholas Sparks

Romantický příběh postupně popisovaný z obou stran, jak od ženy, tak i muže.

Příběh začíná představením hlavních postav, Colina a Marie. Colin je studentem vysoké školy, pracujícím po nocích v baru. Občas zápasí za peníze. Colin je Američan s kriminální minulostí. Maria je Mexičanka narozená již v Americe, která  žije spořádaným životem a pracuje jako právnička advokátní kanceláře.

Colin a Maria se setkají náhodou při poruše Mariina auta v silném dešti, kdy Colin Marii nabídne pomoc. Po opravě auta se oba rozjedou do svých domovů. Maria je velmi stydlivá co se týče oslovení muže a díky své práci má i málo příležitostí k chození do společnosti. Sestra Marie při rozhovoru o nehodě zjistí, že Colin je její spolužák. A tak s Colinem domluví schůzku s Marií. Co se stane na schůzce? A vyvine se ze schůzky nějaký vztah? To vám samozřejmě neprozradím.

Kniha je rozčleněna do kapitol, ve kterých postupně vypráví příběh Colin a Maria. Kapitoly se pravidelně střídají, kdy v lichých je pohled Colina, v sudých Marie. Nikdy není popisován stejný den nebo stejná událost.

Kniha je přehledná, dobře čitelná a napínavá, takže je těžké se od ní odtrhnout. Velice oceňuji, že je zřejmé, kdo kapitolu vypráví. S takovým členěním příběhu jsem se v jiné knize zatím nesetkala.

Tuto knihu bych doporučila pro dospívající dívky.

 

About The Author