Select Page

Ztracený svět v podzemí

Ztracený svět v podzemí – Rodrick Gordon a Brian Williams

Kniha Ztracený svět v podzemí  je prvním dílem ze šestidílné ságy s názvem Podzemí od autorů Rodricka Gordona a Briana Williamse.

Čtrnáctiletý Will Burrows žije se svou rodinou v Londýně. Miluje archeologii. Když jednoho dne jeho otec záhadně zmizí, stopy vedou do podzemí. A tak se spolu se svým kamarádem Chestrem vydává otce hledat. Jenže v podzemí objeví více, než by možná čekal. Tunelem a výtahem se z jejich sklepa dostanou hluboko pod zem, kde se skrývá temné a děsivé tajemství. Existuje zde totiž utajený svět – Kolonie. Obyvatelé této kolonie se nazývají Styxové.

Knížka je členěna na 38 delších kapitol. Autor děj líčí napínavě a spíše vážně než s humorem. Knížka měla mít filmové zpracování už v roce 2011, chvíli po tom, co vyšla knížka, nakonec ale vyjde až v roce 2017. Autoři napsali i pokračování a to knihy s názvem Hlouběji do podzemí, Volný pád do podzemí, Útok z podzemí a Návrat z podzemí.

Autora děj pro tuto knížku napadl vlastně úplně náhodou. Na začátku roku 2003 se Rodrickovi Gordonovi při kopání na zahradě jeho starého domku zrodila v hlavě myšlenka na knihu o mladém nadšenci do archeologie, který objeví život v podzemí. Jeho soused ho totiž upozornil na fakt, že pod domem by se mohl nacházet tunel, který spojuje jeho dům s městským kostelem. Nápad na knihu byl na světě a s podporou manželky a nápady kamaráda Williamse vznikla knížka Ztracený svět v podzemí.

Tuto knihu jsem si vybrala především kvůli obsahu, který mě docela zaujal, nebylo to sice nějaké veliké nadšení, ale řekla jsem, proč to nezkusit.

Co se týče grafické stránky knížky, obal mě zase tolik nezaujal, ale ne vždy se dá kniha soudit podle obalu. Klidně by neškodilo i pár ilustrací, na druhou stranu je ale fajn, že si takhle můžu pomocí své fantazie prostředí v ději představit sama.

Kniha byla napsána jednoduše, nebyla zde nijak zvlášť složitá zápletka. Proto se mi kniha četla dobře a rychle jsem se vtáhla do děje. První částí jsem se prokousávala pomalu, ale když se hrdinové dostali do podzemí, kniha začala mít grády. Poté jsem byla po celou dobu čtení napjatá a s natěšením četla, co se bude v knížce dít dál.

Upřímně, když jsem knihu poprvé uviděla, čekala jsem od ní úplně něco jiného, a právě proto mě dílo příjemně překvapilo.

Kniha je spíše určená klukům, ale i přesto mě jako holku tato kniha bavila, a tak jí můžu doporučit všem. Konec knížky mě dostal nejvíc, úplně mi běhal mráz po zádech. Další díly knížky si nejspíše přečtu, ale není to takový ten pocit, že bych ihned musela vědět, jak knížka pokračuje. Časem se ale určitě k dalším dílům dostanu. K prvnímu dílu bych se už ale nejspíše nevrátila.

 

About The Author

Veronika Brázdová

Asi vás nepřekvapí, že ráda čtu. Co se žánrů týče, nejraději mám hororovou četbu a fantasy. Kromě čtení ráda cestuju a miluju přírodu.