Select Page

Assassin´s Creed – Renesance

Assassin´s Creed – Renesance – Oliver Bowden

Kniha je přepisem celosvětově úspěšné počítačové hry ze série Assassin´s Creed. Měla jsem jistou výhodu v tom, že jsem tyto hry nehrála, a tak jsem nemusela knihu srovnávat a má fantazie nebyla nikterak omezována.

Kniha je velice čtivá, akční, napínavá a příběh má rychlý spád. Sice neoslní kdovíjak úžasným jazykem, na můj vkus je až příliš prostý a vůbec ne dobový, ovšem italské fráze dodávají řeči na kouzlu. Pro čtenáře neznalé italského jazyka uvádí na zadních stranách slovníček italských a latinských pojmů.

Děj se odehrává v renesanční Florencii v Itálii, roku 1476.  Hlavní postavou je Ezio Auditore, mladík z dobré rodiny, kterému osud a intriky mocných rodů Florencie zasadí nejednu těžkou ránu, a je pouze na něm, jak s tím bude bojovat.  V knize vystupuje mnoho skutečných historických postav.   

About The Author

Marcela Techetová

Narodila jsem se v krásném a teplém měsíci - červnu. Již jako dítě jsem byla vášnivou čtenářkou a co se historie týče, antika byla mou nejoblíbenější částí. A stále je. Nejdůležitější podstatu mého života, je má rodina, bez které bych svůj život, ať byl sebevíc těžký a častokrát zkoušený, jednoduše nezvládla. Co říci o své povaze? Jsem tolerantní člověk, který miluje pravdu. Mám nedomyslitelnou víru v pravdu a neuvěřitelnou sílu, za pravdou stát. Mezi osobnosti, ke kterým vzhlížím, patří právnička a politička Milada Horáková, spisovatelka a feministka Virginia Woolfová a básník Allen Ginsberg. Rovněž miluji hudbu, přednostně vážnou, kterou hodlám studovat po Střední škola KNIH.