Select Page

Dívka z Ďáblova močálu

Dívka z Ďáblova močálu

Dívka z Ďáblova močálu – Liselotte  a Soren Hammerovi

Při lovu kachen najde lovecký pes lidskou lebku a donese ji svému pánovi k nohám. V nedalekém Ďáblově močále se posléze najde lidská kostra, která patřila mladé dívce. Ležela tam zhruba půl roku a příčinou smrti je zlomený vaz. Konrad Simonsen a jeho tým případ vyšetřují. Nejprve prověřují nejbližší okolí, které patří hraběnce Lenettě. Zdá se, že pronajímali mysliveckou chatu, která je blízko místa, kde se našla kostra.

Pátrání je navede na stopu obchodu s mladými dívkami. Jsou dováženy z různých zemí jako au pair. Ubytují se u rodin, které za to dostanou peníze. Dívka se však místo péče o děti schází s muži a musí jim být po vůli. Pokud neposlouchá, je potrestána. Vše zařizuje žena jménem Karina Larsenová a její dcera Benedikta. Otec Svend vlastní kasino Hafnia a pere v něm špinavé peníze z podnikání manželky a dcery. Benedikta však otce ani matku neuznává a dělá si, co chce. Za jejich zády se domlouvá s otcovým společníkem.

Pátrání je náročné, a když se najde svědkyně, která může pomoci, je odstraněna. Dozví se od ní, že existuje fleška, která ukrývá kompromitující fotky vysoce postavených politiků. A tak se ji nejen policie snaží najít. Není totiž jediná, kdo o ni má zájem. Když má Konrád dostatek informací, začne mu docházet, kdo je vlastně mozkem celého podnikání. Jenže mu chybí důkazy. Ale jako správný policista se nevzdává a věří, že zvítězí. Jenže jen věřit opravdu nestačí.

Tato dánská detektivka se zabývá problémem obchodování s mladými dívkami a praním špinavých peněz. Vše vypadá legálně a v pořádku, ale v momentě, kdy se potrestání neposlušné dívky zvrtne ve vraždu, je zle. Policie pátrá a vyptává se, a i když pomalu, tak přece jen rozplétá nitky případu. Příběh je popsán velmi podrobně a do detailů. Závěr je velmi překvapující.

Autoři knihy jsou sourozenci, ona je zdravotní sestra a bratr je pedagog. Kriminální řada s vrchním inspektorem Konradem Simonsenem si získala čtenáře po celém světě. Práva na sérii byla prodána do více než dvaceti zemí. V češtině zatím vyšly tři díly.

Obal knihy nabízí pohled do vody v močálu, kde na povrchu plují rostliny, kterým prostředí močálu prospívá. Uprostřed je napsáno jméno autorů a název knihy. Je to kousek přírody, který ovšem ukrývá hrůzný nález.

Detektivka se mi četla dobře, jen některé dánské názvy a jména jsou nezvyklá. Místy je hodně podrobný popis místa či situace. Sledujeme jak vyšetřování, tak i život těch, kteří se neživí poctivě. A jak se říká, na každého jednou dojde. Doporučuji všem, kdo rádi pátrají a tipují vraha. Budete překvapeni, kdo vlastně tahá za nitky v tomto příběhu. Stejně jako já. Tak ať se vám líbí.

 

About The Author