Select Page

Dvě věže

Dvě věže – J. R. R. Tolkien

Jedná se o druhou část dnes již klasické fantasy ságy Pán prstenů z pera anglického autora a profesora angličtiny na Oxfordu J.R.R.Tolkiena.

Druhé díly trilogií bývají často označovány jako vata mezi začátkem a koncem příběhu, nicméně Dvě věže se takto jednoduše odbýt nedají. Jsou silným spojovacím článkem, kde opravdu nenajdete hluché místo. Pán prstenů na mě vždy působil spíše jako jedna kniha rozdělená na tři části.

Příběh je rozdělen do dvou dějových linek. První sleduje cestu Froda a Samvěda k hoře Osudu, druhá pak Pipina a Smělmíra, kteří jsou zajati skřety a po jejichž stopách se vydává zbytek společenstva.

Dvě věže mají mnoho nezapomenutelných momentů, které přibarvují fresku autorova světa. Tolkien je úžasný vypravěč a má perfektně propracovaný svět s jednotlivými rasami a jejich dějinami. Děj je velice čtivý a svižný, jazyk bohatý. Kniha je plná morálních pouček. Tolkien si přetvořil severskou mytologii způsobem, jaký nemá obdoby.

Nakladatelství Argo si dalo na knize záležet. Zvolilo elegantní černou obálku s ornamenty, kvalitní papír a nádherné ilustrace od věhlasného malíře Allana Leeho.

Knihu mohu doporučit všem. Ani po šedesáti letech neztratila nic na kráse a těžko budete hledat lepší fantasy.

About The Author

Luděk Kubišta

Autor recenze je právě studentem Střední školy KNIH, mezi jeho záliby patří četba, sport a jiné.