Select Page

Hledání Aljašky

Hledání Aljašky – John Green

„Myslíme si, že jsme neporazitelní, protože opravdu jsme. Nemůžeme se narodit a nemůžeme umřít. Jako všechna energie můžeme jen měnit tvary a velikosti a zjevy.“

 

Život šestnáctiletého Milese získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní.

 

Myslela jsem si, že knihy Johna Greena nebudou můj šálek čaje,
jeho prvotina s názvem Hledání Aljašky mě však přesvědčila o opaku.
I přes napínavý a neočekávaný děj, který mě osobně zcela pohltil a vytvořil okolo mě jakousi neviditelnou smyčku, ve které jsem naprosto ztratila pojem o čase, považuji koncept knihy spíše za odpočinkové, nenáročné čtení, které ale i tak v člověku zanechá velmi příjemný pocit. Všichni šikovnější čtenáři s touto knihou o dvě stě padesáti šesti stranách budou do týdne hotoví. Můj celkový dojem z díla je nečekaně kladný a v budoucnu určitě nebudu váhat dát šanci i jiným knihám tohoto autora.

ji doporučit. Ať už jako povinnou maturitní četbu, nebo jen tak pro zábavu.

 

About The Author