Select Page

Hrůzy metra

Metro 2033 – Dmitry Gukhovsky

Metro 2033 představuje neradostnou vizi budoucnosti. Veškeré lidstvo, které přežilo jadernou válku mezi velmocemi, se skrývá v tunelech moskevského metra. Jednotlivé stanice, které si střeží svůj majetek, mezi sebou uzavírají a porušují křehké spojenectví a nové frakce se objevují stejně rychle, jako mizí. Obyvatelé metra přežívají na pěstování hub, chovu vepřů a jedině nebojácní stalkeři v protiradiačních oblecích vycházejí v noci ven, aby v nepřátelském světě plném mutantů a stvůr nalezli technologie, které by jim usnadnily život.

Mladík Arťom cítí, že je předurčen k většímu úkolu než okopávání žampionů. Jeho domovská stanice VDCHN trpí pod útoky nelidských bestií z povrchu. Zásoba munice se tenčí a pomoc stále nepřichází. Setkání s nebojácným Hunterem, bojovníkem beze strachu, je pro něj znamením. Arťom se vydává na obtížnou cestu, na jejímž konci možná pochopí, proč jej osud nechává dosud naživu a, také zjistí něco o tajemných Démonech zvaných Temní.

Metro 2033 patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Atmosféra zbídačeného světa pohlceného temnotou a všudypřítomným strachem z neznámého je zde vykreslená jako nikde jinde. Abych to shrnul, z Metra 2033 jsem byl obrovsky nadšený a rozhodně ho můžu doporučit všem čtenářům.

 

 

 

About The Author

Je mi 16 let. Navštěvuji SŠ Knih. Mezi mé záliby patří hraní na bicí, knížky, basket, vytváření hudby. Moji oblíbení autoři jsou Dmitry Glukhovsky, František Kotleta a George R.R. Martin