Select Page

Muž, jenž byl díky fotbalu šlechtic

Leader – Alex Ferguson

Víte, jak se pozná opravdový vůdce? Podle toho, co s lidmi dokáže má před jménem titul Sir. To už musíte být sakra Leader. A zrovna autobigrafii tohoto Sira jsem se rozhodl recenzovat

Kdybyste se zeptali kteréhokoli fanouška Manchesteru United, s kým by chtěli jít na romantickou večeři, všichni by vám řekli, že s Alexem Fergusonem, legendou. Je jedno, jak hezká je která celebrita, všichni fanoušci rudých ďáblů by chtěli potkat pána, jenž je vytáhl na úplný vrchol anglického fotbalu. Alex v této knize spolu s Michaelem Moritzem popisuje svoji kariéru trenéra od začátku až dokonce, zajímavé jsou třeba části, ve kterých popisuje práci s problémovými hráči, jako byl například Eric Cantona.
Vzhledem k tomu, že je to autobiografie autora, který se celý život živil úkolováním asi 25 milionářů, tak více děl nenapsal. Knihu bych doporučil ať už právě fanouškům fotbalu, nebo třeba prostě lidem, kteří by chtěli vědět, jak a co všechno musí takový trenér a manažer umět a mít. Kniha je velice rozsáhlá a popisuje opravdu celou trenérskou kariéru Fergusona, což ovšem znamená, že je občas možná až zbytečně detailní. Kniha vypráví o té trnité cestě ze dna na absolutní vrchol, a musím říci, že jsem opravdu šťastný, že právě díky spolupráci s nakladatelstvím Jota jsem měl tu možnost si ji přečíst, určitě mi to dalo spoustu nového a zajímavého.

About The Author

Filip Volovec

Jmenuji se Filip a věnuji se sportu, hudbě a zábavě s kamarády. Ovšem nepohrdnu klidným odpolednem nad hezkou knížkou.