Select Page

MUŽI, KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY

MILÉNIUM 1 – Stieg Larsson

Reportér Mikael Blomkvist je odsouzen za pomluvu Wennerströma na tři měsíce odnětí svobody. Po odpykání trestu se však přijde na to, že naletěl. Časopis Milénium, kterého byl spolumajitel, se ocitne v krizi.

Henrik Vanger si ho najme, aby vypátral záhadu Harriet Vangerové. Případ už je dávno několik desítek let uzavřený jako nevyřešený. Všichni si myslí, že Harriet byla zavražděná. Mikael propadne vyšetřování i s Lisbeth Salanderovou, která s pomocí počítače zjistí v podstatě cokoliv o komkoliv.

V průběhu vyšetřování Mikael s Lisbeth odhalí další tři vraždy a vytvoří si k sobě blízký, milostný vztah. Myslí si, že vraždy jsou součástí záhadného zmizení Harriet a snaží se vypátrat pachatele. Postupně vyslýchají členy rodiny Vangerů. Někdo se snaží vyšetřování zastavit a snaží se jich zbavit, střílí po nich, aby nebyl odhalen pachatel již několik let promlčených vražd….

Tato kniha se mi velmi líbila. Obdivuji autorův nápad. Jsem z ní úplně nadšená, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Líbí se mi popis událostí, děj má spád a po celou dobu je příběh velmi napínavý. Čtu teď už třetí díl. Nemůžu najít nic, co bych knize mohla vytknout. Oblíbila jsem si postavu Lisbeth Salanderová, její těžké dětství a nepříjemné životní situace z ní udělali silnou osobnost plnou tajemství. Dodává knize napětí a charakter. Bez ní by to prostě nebylo ono. Dávám knize plný počet bodů. Nemohu nic víc než doporučit všem, ne jen tento díl, ale všechny, i když ten první, jak už to bývá je nejzajímavější.

 

About The Author