Select Page

Oldřich z Chlumu opět zasahuje

Zločin na Bezdězu – Vlastimil Vondruška

Už po dvacáté nás Vlastimil Vondruška zavádí do Království českého, do doby kdy vládl král železný a zlatý Přemysl II. Otakar. Děj se odehrává na Bezdězu uprostřed zasněžených hlubokých lesů. Popis zimní nálady nás nabádá podívat se z okna, zda venku opravdu nesněží.

Oldřich z Chlumu společně se svými pomocníky, velitelem Divišem a panošem Otou, tentokrát řeší zločin, který souvisí s událostmi z minulosti. Z počátku jasný případ se komplikuje a přidá nejednu vrásku i na tváři Ludmily z Vartemberku, která se obává o život svých dětí, královských dcer i příbuzných, kteří jsou na Bezdězu na návštěvě. Poklidný adventní čas naruší zloba, nenávist a pomsta.

Kniha je poutavá a čtivá. Dávná tajemství a rodinná pouta však do děje uvádějí mnoho postav, které se vrací ze záhrobí. Jména i rodinné propletence jsou složité a čtenář se může ztratit nejen v nich, ale i v příběhu. Závěr knihy je useknutý, nedotažený. Vypadá to, jako by pan Vondruška pospíchal do knihovny na jednu ze svých besed a nechtěl nechat čtenáře čekat.

 

About The Author