Select Page

Ostrov zasvěcení

Sedmý smysl 1: Ostrov zasvěceníIlka Pacovská

Ostrov zasvěcení je první díl devítidílné série Sedmý smysl autorky Ilky Pacovské, která své knihy nejdříve zveřejňovala na internetových stránkách.

Příběh tří dětí ,Hanky, Sváti a Rafana začíná v „Útulném domově“. Jde o sirotčinec, kde jsou děti ponižovány a celkově nešťastné. Nikdo si není jistý, co se děje s dětmi, které dospějí. Zanedlouho zjistí, že dospělé dívky jsou prodávány do domácností bohatých pánů a mladíci zase odváděni na vojnu. To vede k tomu, že naši hrdinové chtějí utéct.

V tom se objeví tajemný sluha Vron, který se začne o ně starat. Podporuje je záhadná žena, která poslala svého sluhu, aby děti našel a dal je studovat do magické školy pryč od sirotčince . Ale proč? Jaký je účel jejich vzdělávání a pravý původ jejich paní?

Kniha se skládá z třiceti kapitol. Jazyk není nějak složitý, ale hezky popisuje prostředí a děj. Popis okolí je krátký, ale dostatečný k představení tajemného prostředí. Příběh je bohatý na různé tvory – jednorožce, sirény, draky, atd. Není ale upřesněné, zda se děj odehrává v naší době, nebo v jiném světě se svým vlastním časoprostorem.

I když je Ostrov zasvěcení spíše pro mladší čtenáře, tak se mi kniha líbila. Série Sedmý smysl je možná do určité míry inspirována Harrym Potterem. Upřímně jsem zvědavá na pokračování.

About The Author

Violeta Koleva

Na knihy můžu být velmi vybíravá. Mám ráda tajemství, nadpřirozenost a dobře popsané postavy. Nečtu knihy často, ale pokud se objeví něco zajímavého, tak proč ne? Většinu času kreslím nebo poslouchám hudbu. 😃