Select Page

Osudová láska na x-tou?

První konec – Lauren James

Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete?
Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí.
Od dob krymské války, obléhání Carlisle až po brzkou budoucnost v letech 2019 a 2039 obětují své životy, aby zachránili svět. Ale proč se pořád vrací zpátky? Čeho musí dosáhnout, než jim bude umožněno žít v lásce a míru? Možná ten další konec bude jiný.

Už se Vám někdy stalo, že Vám kniha přišla natolik báječná, že jste se od ní nemohli odtrhnout? Natolik skvělá, že Vám bylo líto ji kvůli povinnostem odložit na později? A natolik úžasná, že jste se těšili, až zrovna tuto knihu znova otevřete a budete se moct začíst do dalších skvělých řádků, které odkrývaly napínavý děj?
Mně se to stalo zrovna s touto knihou, která má mimochodem velmi zvláštní a pestře barevnou obálku.
Můj první pohled na knihu byl velmi skeptický – již název díla mi přišel přinejmenším velmi divný. PRVNÍ KONEC?! Proč zrovna takovéto netradiční spojení dvou slov? Přesto jsem po tomto díle – stravována zvědavostí – sáhla a jala se začíst do prvních řádků, abych to zjistila.
Přestože jsem byla na začátku velmi skeptická, protože se mi již několikrát stalo, že mě kniha opravdu zklamala, naštvala nebo rozesmutněla, tato kniha mě více než nadchla. Nejen zpracováním obálky, nejen názvem, ale hlavně dějem, který mě vtáhl a odmítal pustit, dokud jsem knihu nepřečetla celou.
Velmi jsem prožívala všechny příběhy Kat a Matthewa, všechny měly něco do sebe a ve všech jste si zrovna tyto dva hlavní hrdiny zamilovali.
Rozpačité seznamování se svou osudovou láskou nenechá chladného snad nikoho a konec, který pro tyto dva vždy nastane, je velmi smutný a tak doufáte, že ten další už by třeba mohl být.. šťastný? Jiný? Těžko říct.
Na závěr bych ráda napsala, že tuto knihu bych doporučovala naprosto všem. I při psaní těchto řádků si v hlavě rekapituluju děj první knihy a lehce se usmívám nad tím, že si knihu zajdu koupit, protože bych si ji ráda přečetla ještě jednou – i když možná i víckrát, jelikož jsem ji měla jen vypůjčenou.
A třešnička na konec této recenze – VYŠLA I DRUHÁ KNIHA!

About The Author