Select Page

Prostředník

Prostředník

Vyjednavač – Frederick Forsyth

Jednoho krásného dne je při jednom ze svých pravidelných cvičení unesen syn amerického prezidenta. Celá záležitost je tedy předána do rukou FBI, CIA a dalším známým i neznámým agenturám.

Nikdo se neodvažuje s únosci zahrávat. Na celý případ tedy musí být povolán odborník. Tím je vyjednavač Quinn, který je pověřen snad nejtěžším úkolem, který mu kdy byl přidělen. Musí najít a osvobodit prezidentova syna. Aby toho však nebylo málo, musí také vystopovat a zneškodnit všechny aktéry únosu.

Quinn tedy musí nasbírat všemožné i nemožné materiály. Mluvit s únosci, studovat jejich psychiku, pohnutky a zjišťovat o nich to, co o sobě ani sami únosci nevědí.

Podaří se Quinnovi udělat správné kroky k osvobození prezidentova syna? A přežije to prezidentův syn?

Tak jako každé dílo Fredericka Forsytha se i „Vyjednavač“ skládá z několika zdánlivě nesouvisejících dějových línií, které se skoro na úplném konci spojí a poskládají konečnou podobu nádherné mozaiky. Tato knížka je ale v něčem jiná. Dějové linie se v knize spojí hned dvakrát. Jednou před středem knihy, a podruhé na úplném konci.

Jak dopadne příběh Quinna, prezidenta a jeho syna?

 

About The Author

Šimon Asszonyi

Je mi 17 let. Studuji druhým rokem na Střední škole KNIH. Mým koníčkem jsou knihy, a to sci-fi a fantasy. Rád vyrábím modely z papíru a plastu. Ve volném čase sleduji přírodopisné dokumenty, zvláště pak ty, které se týkají vulkanologie. Rád fotografuji drahá a rychlá auta.