Select Page

Schody do nebe

Schody do nebe: Led Zeppelin bez cenzury – Richard Cole a Richard Turbo

Nikdo nebyl tak blízko Led Zeppelin jako Richard Cole, který dvanáct let pracoval jako jejich cestovní manažer. Tato kniha není jen dalším přehledem donekonečna omílaných faktů – spíše se zamýšlí nad tím, jak to opravdu bylo. Pojednává o zákulisí fenomenálního úspěchu nejslavnější rockové kapely všech dob, o ranách osudu, ale hlavně o tom, jací byli Page, Plant, Jones a Bonham lidé. A ještě mnohem, mnohem víc.

Kniha vypráví příběh skupiny Led Zeppelin od úplného začátku kdy hráli v neznámých klubech skoro zadarmo, jejich postupnému úspěchu až po užívání si slávy a její následky. Jsou zde krásně vyobrazeny charaktery jednotlivých členů skupiny, jejich záliby a pocity z tvorby, kterou vytvářeli.

Syrový, bez větších servítek vyprávěný příběh jedné z největších rockových kapel všech dob. A vlastně ani nezáleží na tom, zda je to všechno pravda. Tato kniha mě velmi překvapila. Pro fanoušky Led Zeppelin povinnost.

 

About The Author

Je mi 16 let. Navštěvuji SŠ Knih. Mezi mé záliby patří hraní na bicí, knížky, basket, vytváření hudby. Moji oblíbení autoři jsou Dmitry Glukhovsky, František Kotleta a George R.R. Martin