Select Page

Střetnutí mocností

Střetnutí mocností

Střetnutí – Frank E. Peretti

Střetnutí je kniha o dvou dějových liniích. Jedna linie se týká dění na zemi – dění mezi teroristy a spořádanými občany města Ashton. Hank Busche, Marshall Hogan, Bernice Kruegerová, Susan Jacobsová a Kevin Weed spolu stojí proti Alexandru Kasephovi, majiteli firmy Omni Corporation. „Omni Corporation“, jinak také „Společnost pro vesmírné vidění“, je společnost zaštiťující několik menších firem. Ty pak vlastní velké množství budov. Dřívější majitelé těchto budov se bez rozloučení odstěhují a nikdo neví kam a proč. Alexandr Kaseph je pro docílení svých plánů ochoten udělat vše, dokonce i zabít.

Druhá linie je o přípravách na boj a o samotném boji mezi anděly a démony. Obě linie se navzájem proplétají a pomalu vykreslují události městečka Ashton. Teroristé, kteří jsou ovládáni démony, se nenápadně snaží odkoupit budovy ve městě, a postupně si tak přivlastnit celé město. V cestě jim v tom stojí skupina křesťanů povzbuzována anděly.  Ti se připravují k rozhodující konečné bitvě proti démonům, posilováni modlitbami křesťanů. Čím více se křesťané modlí, tím více je andělů. Bojovníci těchto dvou armád se spolu utkají poprvé. Jejich vůdcové Rafar, kníže Babylóna, a Tal, vůdce armády andělů, se však už utkali. Pro démona Rafara tato bitva nedopadla vůbec dobře. Padl a po svém „znovuzrození“ netouží po ničem jiném než porazit Tala.

Jak dopadne celá bitva mezi démony a anděly? Vyhrají andělé nebo démoni? A jak to dopadne na zemi mezi lidmi? Podaří se křesťanům a spořádaným občanům porazit teroristy, kteří postupem času ovládají celé jejich město? Podaří se jim předat vše do rukou nezkorumpovaných a neovlivněných policistů?

About The Author

Šimon Asszonyi

Je mi 17 let. Studuji druhým rokem na Střední škole KNIH. Mým koníčkem jsou knihy, a to sci-fi a fantasy. Rád vyrábím modely z papíru a plastu. Ve volném čase sleduji přírodopisné dokumenty, zvláště pak ty, které se týkají vulkanologie. Rád fotografuji drahá a rychlá auta.