Select Page

Zaslaná pošta

Zaslaná pošta – Terry Pratchett

Kouzlo knihy i série takové tkví hlavně na výborně podaném humoru autora, pestrém a neobyčejném světě s velmi zajímavými postavami. Ve světě má Terry Pratchett velkou komunitu fanoušků a titul se dočkal i filmového zpracování jako jeden ze tří děl z úžasné zeměplochy.

Vlahoš von Rosret je podvodník z povolání, který padělá peníze a baví se tím, že si poctiví lidé myslí, že je nikdo nemůže ošidit. Pod různými identitami podvádí až do chvíle, kdy je jako Albert Třpytka zatčen a odsouzen k smrti. Najednou se ocitne před svou životní volbou – buď se může nechat pověsit na šibenici, nebo obnovit starou poštu, která je zaplněna desítkami tisíc nedoručených dopisů. Vlahoš volí možnost zachránit poštu.

Proti němu stojí mocní nepřátelé, přesto, ale výkonnost pošty pod jeho vedením neustále roste. A to hlavně díky jeho přátelům a pomocníkům, především skupinu vysloužilých pošťáků, kteří se doslechli, že pošta znovu ožívá a jako jeden stařec znovu nastoupili do služby, půvabnou slečnu Srdénkovou a jejími golemy včetně pana Pumpy, a také tajemný spolek Zelená příšera, který Vlahoše předem informuje, kdy se zase Linka dostane do nesnází.

Knihu, a tím myslím celou Zeměplochu, bych doporučil komukoliv, kdo má rád humor, kdo si rád představuje jiný, a přitom praštěný svět a má rád povídky. Ideální na rozptýlení od každodenních povinností. Ne každému však může styl psaní a druh humoru sednout.

About The Author