Select Page

Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku – Paula Hawkins

Dívka ve vlaku je román z roku 2015, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů po celém světě. Kniha je vyprávěna jako příběh tří různých žen se společným koncem.

První ženou je Rachel, rozvedená bezdětná alkoholička, která jezdí vlakem stále dokola okolo svého města. Cestou nahlíží do života cizím lidem, vyhlédne si jeden dům, jehož obyvatele zkoumá detailněji.Pojmenuje si rodinu, která v něm žije, vysní si ji jako rodinu s dokonalým životem, dokud nespatří něco, co jí obrátí život naruby.

Druhou ženou je Megan. Žena z onoho domu, který pozoruje Rachel. Jednoho dne je spatřena s cizím mužem na verandě, následně zmizí a je pohřešována. Rachel se aktivně zapojuje do pátrání a cítí se po dlouhé době užitečná.

Třetí ženou je Anna. Je to nová manželka jejího bývalého manžela, která se stará o jejich společného syna. Ačkoliv se snaží být dokonalou matkou a stará se jen o jedno dítě, často si stěžuje na nedostatek času.

Děj celého příběhu je vyprávěn střídavě všemi zmíněnými ženami. Na začátku je velmi těžké se zorientovat v postavách a příběhu, avšak ke konci je již jasné, kdo je kdo. Možná někomu kniha přiroste k srdci a označí ji za fantastickou, možná ale, že někomu ne. Stejně jako mně. Hodnotila bych to jen jako„klasický průměr“. S hlavní hrdinkou Rachel se nedá dost dobře napojit na stejnou vlnu a pochopit ji.

Označení románu pro tuto knihu je velmi lživé, osobně bych dala knize označení psychologický thriller.Kniha je určená spíše pro dospělé ženy, které rády čtou thrillery a potřebují vědět, že i někdo jiný je na tom hůř.

About The Author