Select Page

Fantastický svět

Čáry života – Veronica Roth

Vesmír je plný záhadných předmětů.
Mám na mysli záhadné planety a bytosti, jež tyto planety obývají. Žijeme ve světě, kde vládne nespravedlnost a tyranie nevinných lidí. Mnozí z nás, pouze ti výjimeční, získali po svém narození dar nadpřirozené schopnosti.
Cyra, mladá dívka z vyšší společenské vrstvy, má dar bolesti a síly. Každý, kdo se jí dotkne, trpí nepředstavitelnou bolestí, jako by do něj právě udeřil blesk. Její bratr, necitlivý a ctižádostivý mladík jménem Ryzek, jenž využívá daru své sestry pro svou krutovládu, neboť on, jako prvorozený šlechtických rodičů, žádný dar nezískal.
Naopak Akos, který pochází z mírumilovné planety, stejně jako Cyra začíná být za svůj dar využíván a následně je unesen tyranem Ryzkem z šlechty Šotetů. Akos se setkává s trpící Cyrou a zjišťuje, že je jako jediný odolný proti jejím bolestivým dotekům.
Navzdory krvežíznivým bojům odehrávajících se mezi planetami, si Cyra a Akos nachází k sobě cestu, přinesou však vzájemným propletením svých darů moc a vítězství, nebo tím světu přinesou jen zkázu?

Veronica Rothová, autorka bestsellerové trilogie Divergence v roce 2017 přinesla na svět první díl této série Čáry života, jehož volné pokračování Cesty se rozcházejí na nás nově čeká na knihkupeckých pultech. Narozdíl od Divergence žánru science-fiction, kde rozdílné frakce bojují mezi sebou s cílem následného vládnutí, v Čárech života Veronica využila své bezhraniční fantazie, a to příběhu, který bych ohodnotila pěti hvězdičkami!
Tuto spisovatelku řadím mezi své oblíbené autory a prozatím mě ničím nezklamala, povede se jí to i s druhým dílem této nově vzniklé dilogie?
A co myslíte vy?

About The Author