Select Page

John na konci umře

John na konci umře

John na konci umře – David Wong

Román John na konci umře představilo nakladatelství Jota v roce 2013, přeloženo z původního názvu John Dies at the End. Příběh, jehož děj je velmi obtížné popsat, ovšem pokud jste milovník bizarnosti, šíleností a nebojíte se zkoušet nové věci, je pro vás jako dělaný.

Příběh nám představuje život dvou dvacetiletých přátel Davida a Johna. Oba vedou průměrný až podprůměrný život. Jejich práce nestojí za nic, podobně jako jejich sexuální život nebo vědomosti. Zlom v tomto ničím zajímavém životě nastane, když se oba vyskytnou na večírku, kde se jim do rukou dostane droga přezdívaná Sójová omáčka. Po požití této omamné látky začnou chápat, vidět a slyšet věci, o jejichž existenci neměli ani tušení. Poskytne jim možnost náhledu do budoucnosti a komunikace s mrtvými, kteří ale neváhají zneužít vás k cestování mezi světy.

Kniha je plná hororových prvků, detailních popisů všelijakých zrůdiček, bizarností, ironie a humoru. Příběh se sice nemusí zdát jako náročná četba, ovšem v průběhu je třeba zapojovat mozek, jelikož děj se neskutečně nabitý a čtenář se snadno ztratí. Dílo jistě ocení milovníci černého humoru. I přestože je kniha ve spoustě ohledech naprosto šílená, autor se v ní zvládne dotýkat témat problémů současného světa. Příběh dokáže nastartovat fantazii na plné oprátky a místy přesahuje hranici zdravého rozumu. Autorovi musím sklonit opravdu velkou poklonu za to, jaký skvost dokázal napsat.

About The Author