Select Page

Mléko a med

Mléko a med – Rupi Kaur

Sbírka básní a krátké prózy je ženské, dívčí čtení. Básně, či spíše citáty, se věnují životním obdobím a situacím, kdy je ženské srdce plné emocí a neví si rady, co s nimi. Básně jsou psané pouze velmi volným veršem. Kniha je rozdělena do čtyř velkých kapitol s názvy zraňovaná, milující, opuštěná a odpouštějící.
První kapitola zobrazuje zkušenosti autorky se sexuálním útokem a s překonáváním rodinných problémů. Tato část je trochu mrazivá a plná bolesti. Bolesti, kterou si způsobujeme sami, bolesti, kterou nám činí cizí, bolesti, kterou vyvoláváme ve druhých, aniž bychom chtěli.
V druhé kapitole jsou básně sladké a idealistické. Jsou o milování, milování svých blízkých, ale i o sebelásce. Jsou to ty, které partneři chtějí číst, aby si připomněli, proč jsou pořád spolu.
Třetí je opět temnější, vše krásné jednou skončí a nahradí ho pocit zlomeného srdce. Rupi krásně provedla tímto obdobím, jímž si žádný zamilovaný člověk nechce procházet. I když tyto básně byly smutné, byly také velmi realistické a identické.
V poslední části přijde po bolestném rozchodu pomalé uzdravení, dívka se naučí milovat sama sebe, takovou jaká je, její tělo, její nedokonalosti i vnitřní krásu, pak může k sobě pustit druhé a žít znovu naplno.

Básně jsou doplněny výstižnými ilustracemi od samotné autorky. Už jen proto je radost knihu číst. Je to jedna z knih, ke které se budete neustále vracet a s každou další stránkou ji budete zbožňovat více a více. Rupi Kaur nabízí nezkreslený pohled do ženského nitra. Mléko a med je pravou volbou pro romantiky, milovníky poezie a citátů a pro toho, kdo hledá hlubokomyslnou, pravdivou a netradiční knihu.

About The Author