Select Page

Nikdy nevíš, o co v lese zakopneš

Tommyknockeři – Stephen King

Jeden z dlouhé řady brilantních hororových příběhů od krále tohoto žánru.

Příběh, jako většina Kingových děl, se odehrává v zasněném, tajemném koutě Nové Anglie, v zemi hlubokých lesů a divoké přírody, ve státě Maine. Hlavní hrdinkou je autorka westernů samotářská třicátnice Roberta „Bobby“ Andersonová, která žije na zděděné farmě v zapadlém městečku Havenu. V Havenu je celebritou a je všemi vážená. Bobby při procházce v lese za domem zakopne o jakýsi výčnělek v zemi. Když zjistí, že je to kus neznámého kovu, rozhodne se jej vykutat. Brzy zjistí, že se pustila do odkrývání čehosi obludně gigantického. Něčeho, co rozhodně objevit nechtěla. A začnou se dít věci. Město se začne měnit.

Klasický hororový román od jednoho z nejúspěšnějších spisovatelů současnosti. Podobně jako například Pavučina snů nebo Mlha má v sobě zakomponované prvky sci-fi. Mimozemský život a předměty ze sféry science-fiction zde utvářejí objekty strachu z neznáma, původce nebezpečí a hrůzy.

King, jako ve všech svých románech, je i zde skvěle popisný a čtenář je přímo vtažen do děje. Děj se plynule vyvíjí a nedovoluje čtenáři od sebe odtrhnout zrak. Přesto, že je zpracován na 686 stranách, jejichž počet při četbě ani nepostřehnete, není nijak namáhavé tuto knihu přečíst ve velice krátkém čase.

Román je rozdělený do tří oddílů (knih): Loď v zemi, Příběhy z Havenu a Tommyknockeři. V každé knize je deset kapitol.

Knihu doporučuji všem milovníků hororového žánru. Zde si pochutnají.

Mezi další, alespoň dle mého názoru, nejzdařilejší díla Stephena Kinga patří povídkové knihy Mrtví se někdy vracejí, Černočerná tma, Čtyři roční doby a romány Prokletí Salemu, To nebo Nezbytné věci.

About The Author