Select Page

Oba na konci zemřou

Oba na konci zemřou – Adam Silvera

Oba na konci zemřou je kniha, která vypraví o dvou mladých chlapcích, Mateovi a Rufusovi, kterým se ozvala Hodina smrti. Kdo nebo co je to Hodina smrti? Hodina smrti je společnost, která Vám zavolá ve Váš soudný den. Oznámí, že je jim to líto, že nás opouštíte a že si máte svůj poslední den užít naplno.

Mateovi se Hodina smrti ozvala jako první, byl doma jako každý jiný den. Poté, co se mu ozvala Hodina smrti, neví Mateo, co dělat. Jeho nemocný otec leží v nemocnici, a proto se rozhodl, že se za ním musí vydat. Ale je příliš vyděšený.

Rufusovi zazvonil mobil, zrovna když se pral s přítelem své ex-přítelkyně, který na něho měl stále nějaké narážky. Rufus ví, že se jako první chce rozloučit se svou pěstounskou rodinou, proto s jeho dvěma kamarády okamžitě vyráží domů.

Chlapci se seznámí díky aplikaci Poslední přítel, aby spolu prožili svůj poslední den. Podaří se Mateovi navštívit svého otce a nejlepší kamarádku? Opravdu na konci oba zemřou? Pokud ano, jak?

Příběh je vyprávěný z více pohledů, většinou z Mateova a Rufusova, ale také z pohledu lidí, kteří s nimi jsou nějak spojeni. Pohledy se často střídají a kapitoly jsou velmi krátké, takže se kniha čte úplně sama.

V průběhu čtení můžete také sledovat průběh dne na Rufusově Instagramu, který mu autor vytvořil.

Od autora je to má prví přečtená kniha, ale rozhodně mě nezklamal. Ráda si přečtu i jeho další knížky. Tato kniha pro mě měla velmi originální námět, bohužel mě trochu mrzí, že autor nenapsal, jak vlastně funguje Hodina smrti. Kde vlastně přijdou na to, že právě dnes zemřete? Kniha však byla velmi čtivě napsaná a doporučila bych ji spíše mladší generaci, nebo lidem, kteří rádi čtou YA knihy.

Jak byste prožili svůj poslední den vy ?

About The Author