Select Page

Žena, která nemohla křičet

Žena, která nemohla křičet – CHRISTINA DODD

Kateri Kwinaultová je nově zvolenou šerifkou v malém městečku Virtue Falls. Má mnoho přátel, kteří ji podporují a stojí při ní v jakékoli situaci, existují však ve městě i ti, kteří se na Kateri dívají skrz prsty. Že by jí pohrdali pouze kvůli tomu, že je první ženou zvolenou na pozici šerifa? Kateri čeká dlouhá a krkolomná cesta!
Do Virtue Falls zamíří Merida Falconová. Je němá a z nějakého důvodu skrývá před ostatními svou pravou identitu. Svou hrůznou minulost s sebou vláčí jako těžké břímě na svých bedrech. Merida plánuje sladkou pomstu pro ty, kvůli kterým si už dvakrát musela změnit své jméno, chce zanechat velkou ránu pro ty, kvůli kterým ztratila svůj hlas. Jenže shodou náhod se ve městě objeví její staří známí, jež jí její plány zkomplikují. Ve Virtue Falls se začne pohybovat sadistický pachatel a počet vražd rychle stoupá. Vrah má však na svým seznamu napsanou právě i Meridu.
Podaří se Meridě přežít?
Dokáže Kateri neznámého brutálního zabijáka chytit dřív než bude pozdě?

Naprosto fantastický román od Christiny Doddové, jenž se mi napoprvé zalíbil už jen názvem, napodruhé se mi zalíbil ještě víc skvělým obsahem.
V knize se prolíná jedna hlavní časová linie, která je doprovázena několika doplňujícími liniemi z minulosti. Jazyk byl jednoduchý a čtivý, občas psáno s nadsázkou humoru a sarkasmu.
Dle mého upřímného názoru jsem ke konci knihy čekala obrovské BOOM, který rozvrátí veškeré plány hlavních hrdinek a odhalí spoustu zakořeněných tajemství, kterých bylo v knize opravdu spousta. Mé očekávání však vystřídalo velké překvapení. Autorka má opravdu cit pro rozvrácení veškerých očekávání čtenáře.
Mé doporučení na tuto knihu patří všem, kteří mají chuť si přečíst skvělý příběh, jenž na každé straně ukrývá nová překvapení.

 

About The Author