Select Page

Moudrost vlků

Moudrost vlků – Elli H. Radingerová

„Jednoho dne narazil dobrý muž na vlka. Muž byl fascinován nezkrotností zvířete, které mu rozvážně a hluboce hledělo do očí. Oba strnuli na krátký okamžik bez hnutí, pak se muž zeptal: ,Vím, že máš těžký život, co můžeme my lidé udělat, abychom tě ochránili?‘ Vlk chvilku mlčel, pak odpověděl: ,Zapomenout na mě.‘‘ Pier Giovanni Capellino

Elli H. Radingerová se narodila roku 1951 v Německu. Asi před třiceti lety se rozhodla splnit si své sny. Povolání obhájkyně tedy pověsila na hřebík, aby se mohla začít plně věnovat své vášni, psaní, přírodě a zejména vlkům.

Kniha „Moudrost vlků“ u nás vyšla roku 2018 u nakladatelství Mladá fronta. Je rozdělena do několika kapitol, nechybí úvod ani doslov. Na konci je příloha, kde najdeme tipy na výlety za vlky. Celé dílo je doprovázeno krásnými fotografiemi.

Vlci, úžasná zvířata, která mají své pevné místo v lidské mytologii, v pohádkách ve vyprávění. Tvorové milovaní i nenávidění, vzbuzující fantazie, úctu i hrůzu. Křivdit jim znamenalo, že jsme si tyto báječné tvory v minulosti téměř vyhubili.

Kniha je souborem autorčiných zážitků s vlky, je plná poutavých příběhů a poučení. Elli H. Radingerová zde uplatňuje své letité zkušenosti, svou lásku a respekt k přírodě. Každá z patnácti kapitol je uvozena zajímavým citátem, hodícím se k následnému příběhu. Dílo je zaměřeno na různé aspekty života, ať již vlků nebo nás lidí, a umožňuje nám poučit se. Ukazuje inteligenci těchto zvířat, jejich hodnoty, jejich umění žít. Jedná se o velmi čtivé vypravování, kniha je napsána lehkou nenásilnou formou.

Při čtení této knihy jsem se vždy odreagovala a opravdu se mi moc líbila. Samozřejmě ji mohu doporučit všem milovníkům přírody, ale i těm, kteří jsou zcela pohlceni naší moderní civilizací, by právě tato kniha mohla mnohé přinést.

 

About The Author

Soňa Brýnová

Jmenuji se Soňa Brýnová a narodila jsem se roku 1982 v Praze. Jsem studentkou prvního ročníku dálkového studia na SŠ KNIH v Brně. Miluji přírodu, historii, literaturu. Ráda poslouchám hudbu a tančím. Čtu naučnou a duchovní literaturu. Dále například Zeměplochu Terryho Pratchetta, Paula Coelha, mou oblíbenou knihou je Mistr a Markétka od Michaila Bulgakova a rozhodně Žítkovské bohyně.