Select Page

Trhlina

Trhlina – Jozef Karika

Jozef Karika napsal už značnou část literárních děl. Nejznámějšími jsou Strach, Tma a již zmiňovaná Trhlina. Zaměřuje jak na knihy z mafiánského podsvětí, tak na mysteriózní thrillery, kterými už vyvolal pocit  strachu ve značném počtu čtenářů.

Trhlina je kniha ze záhadného slovenského prostředí, po jejímž dočtení vám v hlavě zní jedna z hlavních otázek:: „Byla to pravda, nebo pouze myšlenky poblouzněného člověka?“

Už samotný vznik knihy oplývá tajemnem. Za Jozefem Karikou dochází muž jménem Igor, který se chce podělit o svůj příběh. Jejich setkání se rozděluje na několik schůzek, kdy při poslední se Karika rozhodne příběh přetvořit na knihu.

Igor je nezaměstnaný inženýr, který, aby pomohl své přítelkyni Mii přispět do společné domácnosti, pomáhá za menší peníz na stavbách. Při jedné demolici psychiatrické léčebny narazí na trezor s nadějí, že by se v něm mohly nacházet cennosti. Po  otevření však nalézá pouze dokumenty a zvukové nahrávky jednoho z místních pacientů. Waltera Fishera přivezli do léčebny ve třicátých letech po jeho záhadném zmizení v pohoří Tribeč.

Igor tak dostává nový námět na článek pro svůj Blog a ponořuje se do příběhu hlouběji a hlouběji. Díky příběhu se dostává se svou přítelkyní a dvěma svými fanoušky do samotného pohoří, kde vše, co vidíte, nemusí být skutečné. Nebo ano?

Kniha se dělí na tři hlavní části. První část je úvodní seznamování Kariky s Igorem a  začátek jeho příběhu. Ve druhé části Igor získává informace o Walterovi a pohoří Tribeč. Konečná část je o Karikově vlastní expedici do pohoří.

Jozef Karika píše knihu stylem převyprávění příběhu, aby si čtenář udělal na knihu vlastní názor. Pro zachování autentičnosti odkazuje na webové stránky spojené s mizením lidí v Tribeči a různá  „existující“ videa. Podobným stylem jsou psána i jeho další díla jako Strach, Tma či například Mafiánská trilogie, Černá hra: Vláda mafie a nebo Propast. Karikovy knihy se atmosférou vyrovnají klidně i severským spisovatelům jako Lars Kepler nebo Jo Nesbo.

Kniha vás vtáhne do děje hned na prvních stránkách, pocítíte strach, adrenalin a vyvolá ve vaší mysli mnoho otázek.

Jedním z mínusů knihy je fakt, kým byl Igor, což znemožňuje možnou pravdivost celého příběhu.

Trhlinu bych doporučila lidem dospělého věku a skupině čtenářů, které zajímá tajemno. Účelem knihy bylo sdělit Igorův příběh a nechat na lidech, zda-li budou věřit. Též se čtenáři dozví o zajímavém místě na Slovensku a o záhadách s ním spjatých.

 

About The Author