Select Page

Probudím se včera – Lumír Holčák

Probudím se včera
Lumír Holčák

Na třídním srazu si čtyřicátník Petr uvědomí, že v životě nejvíce miloval svou spolužačku Elišku, které se však během studentských let neodvážil vyznat lásku. Když se pak Petrovi naskytne šance vrátit se do minulosti, do června 1989, neváhá a rozhodne se vše napravit. Jenže zahrávat si s časem není nikdy jen tak…

Děj knihy není příliš náročný, nemusíme u něj přemýšlet, protože neobsahuje žádné úvahové pasáže, je jednoduchý a má rychlý spád. Nechybí zde ani téma lásky a zamilovanosti, hlavní hrdina srší vtipem a fantazií. Když se vrátí v čase, působí velmi zkušeně a sebevědomě, jako by se životem už nějakou dobu protloukal. Dříve byl za outsidera, teď je uznáván i respektován. Jeho snaha zapůsobit na svoji spolužačku je velmi neodbytná. Návštěva minulosti je ovšem časově omezená a nese s sebou spoustu rizik. Podaří se Petrovi získat lásku svého života?

Kniha je literární verzí filmové komedie, byla vydána jen pár dní před premiérou filmu, v hlavní roli se objevuje Jiří Mádl a Eva Josefíková. Je určena spíše čtenářům nižší věkové kategorie a to v rozmezí 13 – 18 let. V knize je také možnost nahlédnout do příloh, které nám ukážou fotky z filmové verze. V náročném dni je dobré po románu sáhnout, pokud se chceme odreagovat a pobavit. Mně osobně se líbil spíše film, od knihy jsem očekávala mnohem víc.

About The Author