Select Page

Ponižovaná

Ponižovaná

292 stran je plných bolestivých zážitků, kdy dospělá žena popisuje svůj život, který opravdu není jednoduchý. Už od malička byla nechtěné dítě, její matka řešila své problémy tím, že raději utekla od svého manžela, protože jí ubližoval. Dceru nechala otci na pospas a ten to využil ve svůj prospěch. Otec jí lhal a vymýšlel si nepravdivé příběhy.

Tanja dospívala pod nadvládou přísného tyrana, který ji nutil polykat prášky a poté ji fyzicky zneužíval. Takhle to trvalo nejméně do jejích 20 let, kdy už nátlak nemohla vydržet a rozhodla se, že s tím vším skoncuje. Utekla, našla si přítele a ten jí pomáhal vyrovnávat se s otřesnými zážitky. Otce žalovala pro neustálé zneužívání, ale soudy trvaly dlouho. Na Tanji se hodně věcí podepsalo, jako například zdraví. Kvůli práškům měla zničený organismus, nemohla mít vlastní děti, psychické zážitky byly traumatizující při každé zmínce o otci a její jediná podpora byl přítel, kterého si také vzala.

Budovali vlastní dům a společně se snažili zapomenout. Otec byl nakonec odsouzen do vězení za své činy, ale ani potom neměla Tanja klidnou mysl. Stále jí nějakým způsobem pronásledoval. I přes všechny problémy se hlavní hrdinka nevzdává a bojuje za normální život. Kniha je napsaná podle skutečné události a poukazuje na to, že život není jen růžový a že se pořád dějí tak hrozné věci nevinným lidem. Čtivo bych doporučila jedině dospělým a těm, kdo má na tohle žaludek.

zakoupit knihcentrum

About The Author