Select Page

Eva Braunová: 15 let s Hitlerem

„Ženám jsem nikdy nepřinesl štěstí… Tak tomu bylo v celém mém životě!“ – Adolf Hitler

Právě jsme ve škole dobrali druhou světovou válku. Začala jsem sledovat i pár dokumentů a pomyslila jsem, že bych si měla doplnit i knihovnu.

Navštívila jsem svůj oblíbený antikvariát a zamířila jsem k válečným knihám. Vybrala jsem si právě tuhle knihu. Knihu o ženě, o které se chci něco dozvědět, o ženě, která je podle mě, velmi zvláštní – Eva Braunová

Jaké máte pocity, když někde vidíte knihu, nebo fotografii právě s ní nebo Adolfem Hitlerem? Ve mně to vzbuzuje zvláštní pocity. Zvláštní pocity jsem prožívala i u této knihy.

Spisovatel nám nabídnul spoustu informací o Evě. Hlavně z jejího soukromí, protože byla pro veřejnost téměř neznámá. Adolf Hitler si nepřál, aby byla po jeho boku, nechtěl totiž přijít o své obdivovatelky. Kniha obsahuje i několik fotografií a hlavně zdvořilého čtení.

Kniha má 135 stran a je rozdělena do šesti kapitol, které nám Evu postupně představují:

  1. Kapitola – Tři sestry Braunovi
  2. Kapitola – Útěky ze života
  3. Kapitola – Paní na „Horském zámku“
  4. Kapitola – „Miláčku! Jsem v pořádku.“
  5. Kapitola – „Můžeš mi říkat: Paní Hitlerová!“
  6. Kapitola – Tajemství společné smrti

Kniha byla naučná. Přinesla mi mnoho informací. Nebyl to vůbec ztracený čas. Jednou se k ní snad vrátím. Já vám jí doporučuji, jestli se taky chcete dozvědět něco o Evě Braunové, nebo snad i o Adolfu Hitlerovi z čistého soukromí.

About The Author