Select Page

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru
Benjamin Alire Sáenz

Je lepší být sám nebo mít kamaráda?

Benjamin Alire Sáenz  je americký básník, autor a prozaik. Narodil se v Novém Mexiku jako čtvrté ze sedmi dětí. Ve svých 54 letech veřejně oznámil, že je gay.

Osamocený Aristoteles potkává též osamoceného Danteho. Spolu prožívají různá dobrodružství, jeden druhého navzájem učí plavat. Při hře na silnici Aristoteles odstrčí Danteho ze silnice a sám se tak ocitne před autem, které ho srazí. Aristoteles tak stráví dlouhou dobu na s nohama i rukama v sádře.Po určité době se Dante stěhuje do jiného města ze kterého se po dvou letech vrací zpět. Po Danteho návratu se však neshodují a jejich přátelství kolísá. Dají se zase dohromady a jak to vůbec dopadne?

Kniha je členěna do kapitol a šesti oddílů, bez ilustrací. Text je srozumitelný bez cizích a komplikovaných výrazů, což usnadňuje čtení. V ději jsem se orientoval dobře.

Tato kniha mi nepřipomínala žádnou knihu, kterou jsem zatím četl.

Knihu doporučuji k přečtení, protože si člověk uvědomí, jak je důležité mít kamarády, kteří vás podporují.

About The Author

Šimon Asszonyi

Je mi 17 let. Studuji druhým rokem na Střední škole KNIH. Mým koníčkem jsou knihy, a to sci-fi a fantasy. Rád vyrábím modely z papíru a plastu. Ve volném čase sleduji přírodopisné dokumenty, zvláště pak ty, které se týkají vulkanologie. Rád fotografuji drahá a rychlá auta.