Select Page

Nááá či čí, náá či čí

Ilona Andrews
Magie mrtvých

Hledáte příběh plný romantiky? Křehkou krásku, kterou zachrání silný mužný hrdina? Zářivý úsměv, pohled, po kterém na místě roztajete? To tady nenajdete. Snad jen ten zářivý úsměv, který odhalí řadu pekelně ostrých zubů. Zkusíme to znovu? Krásná žena? Tu zde nalezneme. Je možná trochu šílená. Někdo by ji nazval sociopatem. Vrahem. A asi by nebyl daleko od pravdy. Správný termín je však žoldák. A to zatraceně dobrý. Ale má menší problém s autoritou. A byrokracií. (Ráda se ohání svým mečem.) Nesnáší pitomce. Proto nemůže pracovat pro cech.

Osobní problémy jdou však stranou, když se Kate dozví, že její opatrovník byl zavražděn. Navíc nikdo netuší, co ho mohlo zabít. Jediné, co ví Kate s jistotou je, že Greg pracoval na případu, který se týkal kožoměnců. Takže nezbývá nic jiného, než si domluvit schůzku se samotným Pánem šelem. To se lehce řekne, ale zařídit to nebude snadné!

Curran – Pán svobodných šelem roky tvrdě pracoval, aby sjednotil všechny dlaky a kožoměnce. Vládne jim pevnou rukou. Odpor nepřipouští! Když ale někdo začne vraždit dlaky, které se zavázal chránit, Curran není moc nadšený. O to míň ho pak potěší, že někdo zabije vyšetřovatele, kterého najal. Z Pána šelem se rázem stane opravdu nevrlá kočička.

Naštěstí pro něj po Atlantě pobíhá naštvaná žoldačka toužící po krvi. Chce zjistit, kdo zabil její jedinou rodinu. Toho přece může on – Pán šelem využít. Navíc nebude muset mluvit s upíry. Stejně za to určitě můžou oni! Zatracené pijavice!

Pokud máte rádi upíry, čarodějnice, kožoměnce a magii, tak vás kniha určitě osloví. Skvěle se čte a sarkasmus hlavní hrdinky je velmi osvěžující.

Autorem knihy je Ilona Andrews. Pod tímto pseudonymem se ve skutečnosti ukrývají dva lidé. Manželé. Ilona a Gordon. Ona se narodila v Rusku, on v USA. Potkali se na univerzitě. Zamilovali se do sebe a napsali spolu několik knížek.

V knihách o Kate najdete ruské báje a mytologické tvory. To je jeden z důvodů, proč jsem si knihy tak oblíbila. Navíc povaha hlavních hrdinů a jejich myšlenkové pochody jsou úžasné. No, řekněte, kdo volá na Pána šelem, muže kterého se všichni bojí, při prvním setkání: „Nááá či čí, nááá či čí.“

About The Author

Kateřina Kolářová

Dříve mě čtení nebavilo, dnes si bez dobré knížky neumím představit život. Dávám přednost zahraničním autorům, před českými. Existují však výjimky. Například M. Švandrlík, P. Neomillnerová nebo K. Petrusová. Zajímá mě japonská kultura a vše kolem Japonska.