Select Page

Zajímavý obsah v měkkých deskách

Zajímavý obsah v měkkých deskách

Příběhy zdí je kniha povídek od deseti evropských spisovatelů. Zabývá se tématem zdí, a to jak těch reálných, tak těch myšlenkových.

Dílo pro mě bylo takovým oddechovým čtením, které je ale vhodnější spíše pro dospělejší čtenáře. Každý z autorů se k tématu postavil trochu jinak. A možná právě proto mi přijde kniha tak zajímavá. Na první pohled se může zdát, že dílo bude vyprávěním samotných zdí z různých časů a období. Byla jsem mile překvapena, když jsem se setkala s myšlenkou zdi jako bariéry různého charakteru. Rasa, odlišné náboženství, předsudky, společenské postavení a spousta dalších situací, které ve společnosti tvoří často neviditelné hradby. Kniha se v některých částech zabývá velice příjemným nápadem, a to stavěním mostů  na místo dutých šedivých zdí. Donutilo mne to k trochu hlubšímu zamyšlení, jak nad světem, tak sama nad sebou.

Povídky jsou psány chytlavě, každá z nich dokáže zaujmout. Text je doprovázen sice jednoduchými, ale vcelku výstižnými ilustracemi. Co se mi na knize nelíbí, to je její zvláštní obálka, která mě upřímně řečeno od přečtení knihy spíše odrazuje. Nejvíce mi ale vadily měkké desky, které se ohýbají, a kvůli tomu se kniha špatně drží.

Co se obsahu týče, nakonec bych tuto knihu zhodnotila jako jednu z těch lepších, které jsem kdy četla. Není přehnaně dlouhá a každá povídka dokáže čtenáře vtáhnout do děje. Kdybych si někdy chtěla odpočinout a přečíst si něco kratšího a chytlavého, neváhala bych po ní sáhnout znovu.

Zakoupit knihu na eshopu nakladatelství HOST

About The Author

Katka Hanáková

Je mi 19 let. Baví mě čtení knih a komiksů, poslouchání hudby (k-pop) a studování angličtiny. Zajímám se o zdravý životní styl a cvičení. Také ráda sleduji filmy a anime.