Select Page

Tenká zeď mezi dětstvím a dospělostí

Tenká zeď mezi dětstvím a dospělostí

Sbírka povídek deseti velkých jmen světové literatury – to je 1989, Příběhy zdí. Každá z povídek vypráví , jak už z názvu sbírky vyplývá, příběh o zdi, ať už jde o zeď z předsudků, či o tu z cihel. Ilustrace se na první pohled mohou zdát dětské, avšak na pohled druhý už tomu tak být nemusí. Každá z ilustrací velice zdařile doprovází příběh, pomáhá čtenáři rozvíjet jeho fantazii, oživuje knihu barvami a ukazuje, jak mohly vypadat kresby na Berlínské zdi, jejíž pád se stal inspirací pro tvorbu této sbírky.

Mě osobně nejvíce zaujala  hned první povídka, napsaná francouzským autorem Didierem Daeninckxem. Jedná se o povídku s názvem Vánoční zeď.  Dle mého názoru ukazuje, jak tenká je zeď mezi dětstvím a dospělostí, mezi člověkem chudobným a vysoce postaveným, mezi životem a smrtí. Jestli se s mým názorem ztotožníte nebo ne, nechám jen na vás.

Za poslední rok je z knih, které se mi dostaly do rukou, tou s nejhlubší  myšlenkou.  Některé povídky mohou se zdát  pohádkami na dobrou noc, ale i ty v sobě nesou poselství , o kterém by bylo škoda alespoň na malou chvíli nezapřemýšlet.  Nebo si  jen užít texty umělců z celého světa,  kteří do svých děl vložili čas i svou duši.

Zakoupit knihu na eshopu nakladatelství HOST

About The Author

Michal Otisk

Je mi 18 let. Rád čtu dobré knížky, obzvlášť ty, nad kterými se člověk musí zamyslet. Moje nejoblíbenější kniha je asi Malý princ. Nepohrdnu ale ani knihami, u kterých člověk může vydechnout po náročném týdnu. V takovém případě si najdu ve vlastní knihovně spíš něco z žánru fantasy - třeba Odkaz dračích jezdců nebo Harryho Pottera.

  • Michal Otisk

    Takto krásně bych to snad ani já nenapsal.

  • Dominik Klimeš

    tak hlavně že ti to už neupravovali 😀

  • Zuzka Suzy Floderová

    Po přečtení této recenze bych si knihu opravdu koupila a zatoužila si ji přečíst, ne ji jen prolistovala v obchodě.