Select Page

Babička pozdravuje a omlouvá se

Babička pozdravuje a omlouvá se
Fredrick Backman

Skoro osmiletá Elsa žije ve střídavé péči svých rozvedených rodičů. Nemá žádné kamarády a nejbližším člověkem jí je její babička. Ta pracovala jako lékařka, ale v současné době si o ní většina lidí myslí, že je blázen. Ženy jejího věku totiž většinou neházejí hovínka po policajtech, nepřelézají ploty, nebombardují kolemjdoucí balónky naplněnými vodou, neběhají nahé po letišti a neporušují všechna pravidla a zákony, která udržují „slušnou“ společnost v chodu.

Babička vypráví Else dobrodružné příběhy o zemi Miamaz a Zemi před procitnutím, kde žijí pifky, worsové, Vlčí srdce, stíny, draci, mrakoni a spousta jiných roztodivných stvoření. Mnoho postav se z tohoto světa přenáší i Else do běžného života, a tak např. bojuje se „stíny a draky“. Někdy je zkrátka těžké poznat, kde končí fantazie a začíná realita.

Babička – jediná jistota Elsinýho života však umírá a Elsa se musí prát se svým světem i s podivným babiččiným posledním přáním: Bránit hrad a přátele!

Navíc se k Else dostávají dopisy, které sice psala babička, ale které má roznést lidem, kteří bydlí v jejich domě.

Co v nich vlastně je? Podaří se Elze doručit všechny dopisy, a to i nepříjemným sousedům? Co všechno se během roznášení dozví o sobě, o lidech kolem a dokonce i o babičce?

Knihu doporučuji k přečtení, protože si člověk uvědomí, jak je důležité mít dobrý vztah s rodinou.

About The Author

Šimon Asszonyi

Je mi 17 let. Studuji druhým rokem na Střední škole KNIH. Mým koníčkem jsou knihy, a to sci-fi a fantasy. Rád vyrábím modely z papíru a plastu. Ve volném čase sleduji přírodopisné dokumenty, zvláště pak ty, které se týkají vulkanologie. Rád fotografuji drahá a rychlá auta.