Select Page

ZRNKO PRAVDY – ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI

ZRNKO PRAVDY – ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI

Zrnko pravdy
Zygmunt MiŁoszewski

Děj nás zavede do Sandoměře. Je to nevelké městečko, kde se prokurátor Teodor Szacky přestěhoval. Jeho žena a dcera zůstaly ve velkoměstě. Manželství se mu nedopařilo udržet, tak se mohl věnovat policejnímu vyšetřování záhadných vražd. Bylo zajímavé číst o historii Polska. Na těchto místech byli židi odsouzeni a někteří se navrátí zpět. Setkají se s nenávistí a pomstou i po dlouhých letech a vykonají ji až na vnoučatech.

Příběh je napínavý. Najde se mrtvá žena s podřezaným krkem, její totožnost je hned známá. Vzápětí se ztratí její manžel, a jak se zjistí později, tak i její milenec. Oba dva budou mrtví. Co měli společného tihle lidé? Minulost jejich rodičů se trestá až na nich. Prokurátor Szacky hledá cesty, které ho zavedou až do podzemí, kde objeví poslední oběť a málem přijde o život. V nemocnici se mu podaří rozluštit případ až s genealogem, který se zabývá rodinnými vztahy.

V knize nechybí ani romantika, kdy se hlavní hrdina zamiluje do své kolegyně, která je mu velkou oporou a pomáhá mu řešit případy. Není vhodná pro mladé čtenáře, je zbytečně rozsáhlá, až v posledních kapitolách nabere rychlý spád. Končí tak jako většina detektivek, vrah je dopaden a vše dobře dopadne.

About The Author