Select Page

Julie a Romeo trochu jinak

Tato kniha se opravdu vymyká všem, co jsem kdy četla, je v ní totiž všechno: vraždy, tajemství, poklad, zlato, láska, mafie, Shakespeare, kletba… a mnoho dalších, což byste od této knihy určitě nečekali a to nejen proto, že se jmenuje po Julii ze Shakespeara, ale s touto kráskou má jen pramálo společného.

V příběhu se nejedná jen o lásku dvou lidí, ale i o dvou sestrách Giuliettě, která zjistí, že se vlastně jmenuje Julie a Janice, její sestře, které o sobě navzájem zjistí, co samy nevěděly. Zjistí, že jsou přímými potomky Juliette, která opravdu existovala, ne že ji stvořil nějaký muž, jménem Williame Shakespeare a tento příběh v příběhu se stal dávno před ním, dokonce že se nestala ve Veroně, ale v malém městě Siena a rody se přejmenoval, aby nikdo nepojal podezření.

Tuto knihu, která je samé překvapení, si určitě musíte přečíst, pokud máte rádi Julii od Shakespeara, morové epidemie, rozhádané rody, nebo koňské Palio, určitě tuto knihu nepřehlédněte. Jo a ještě tak mimochodem má moc krásnou obálku, alespoň podle mě.

About The Author

Zuzka Floderová

Řekla bych o sobě, že jsem typický knihomol. Nejraději mám fantasy, detektivky a sem tam i něco z červené knihovny na odlehčení, ale po pravdě přečtu cokoliv, co mi kdo dá. Nejradši mám ale knihy, kde se z hlavní postavy, káčátka, stane labuť. Nejkrásnější příkladem a mou nejoblíbenější knihou bych řekla, že je Jana Eyrová od Charlotte Brontë.