Select Page

Diky Bohu! Přežil jsem další den!

Dominik Landsman
Deníček moderního fotra 2 – aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech

Plánujete rodinu? Uvažujete o dětech? Říkáte si jedno, dvě možná tři? Rozplýváte se nad titěrnými botičkami?  S úsměvem pozorujete cizí děti? Vidíte rodiny a říkáte si: „To bychom  mohli být my?“ Ale úplně vzadu, v temném koutku hlavy váháte? Je na to teď správný čas? Zvládneme to? Pokud ve vás stále ještě hlodá červíček pochybnosti, pak nejste úplně ztraceni! Rychle běžte do nejbližšího knihkupectví a kupte si knížku Deníček moderního fotra. Pokud jste přečetli první díl Deníčku moderního fotra a stále jste ještě nezavrhli myšlenku na děti, druhý díl vás určitě vyléčí. Stane se velmi levnou a opakovaně používanou antikoncepcí, kterou mohou používat muži i ženy bez rozdílu.

Stačí jen otevřít knihu a sladký sen o dětech se stane nezapomenutelnou noční můrou. Budete se budit uprostřed noci, oroseni ledovým potem. Lapeni ve snech, kdy téměř nazí lovíte svou kořist v podobě dítěte. A ženská u pokladny vás nebude chtít pustit zpět do šatny, protože vy jste určitě přišli na koupaliště s roztrženými trenýrkami a nahým dítětem. Tak se přeci chodí koupat všichni!

Stále chcete děti? A co takový výlet do přírody? Krmit kačeny? Husy? Nebo labutě? Hlavně nezapomeňte, že labutí se k smrti bojíte a vaše dítě je zplozenec satana. Nebo možná Nebojsa? Tak či tak směle chytne labuť, dvakrát tak velkou jako je ono samo pod krkem a začne se s ní, držíc ji za zmíněný krk, nadšeně točit kolem do kola.

Vy tuhnete hrůzou, před očima máte pohádku, ve které chlapec Nils s červenou čepičkou lítá na husách a přemýšlíte, jak doma vysvětlíte, že vaše dítě odlétlo do dálných krajin i se zbytkem opeřenců. Nebo ho labutě uštípou? Jsou přece tak zákeřné!

Zatímco vám probíhají v hlavě ty nejčernější  myšlenky, otřesená labuť se vymaní ze sevření satanáše, (kterému s láskou říkáte syn) a snaží se nabýt ztracenou důstojnost. Vy ve stejnou vteřinu také procitnete. Čapnete dítě a utíkáte zpět, do bezpečí vašeho auta. Kdo by si byl pomyslel, že krmení labutí je životu nebezpečné? Zařeknete se, že jediný tvor, kterého kdy půjdete krmit jsou želvy. Těm alespoň utečete. Určitě! Možná? Snad?!

Pokud máte rádi adrenalinové sporty, váš tlak je v pořádku a nepotřebujete spát víc než dvě hodiny denně, rodičovská dovolená je pro vás to pravé. Nakonec, komu je co do toho jaký tlak máte po pár letech strávených s vaším vysněným děťátkem. A co třeba dvojčátka? Tolik lásky se vám od nich dostane!

Dominik Landsman sice dvojčátka nemá, ale ve své knize se s námi podělil o spoustu zážitků. Kniha vznikla díky tomu, že Dominik dával úryvky ze života svojí rodiny na blog. Nakonec z blogu vznikla kniha. Takový malý deníček, ve kterém nenajdeme slova: „Nejdražší deníčku…,“ spíše něco ve smyslu: „Diky Bohu! Přežil jsem další den!“

Kniha se dá použít nejen jako antikoncepce. Pokud hledáte oddechové čtivo, chcete se zasmát neštěstí druhých nebo jen na chvíli vypnout, tato knížka vám skvěle poslouží!

About The Author

Kateřina Kolářová

Dříve mě čtení nebavilo, dnes si bez dobré knížky neumím představit život. Dávám přednost zahraničním autorům, před českými. Existují však výjimky. Například M. Švandrlík, P. Neomillnerová nebo K. Petrusová. Zajímá mě japonská kultura a vše kolem Japonska.