Select Page

Šestnáct nebo šedesát?

Šestnáct nebo šedesát?

Dědictví aneb jak Helena ke štěstí přišla je kniha o téměř šedesátileté ženě, která žije svůj nudný nezáživný život. Dny se opakují stále dokola. Její manžel, který je daňový účetní právník je nudný a nepoužitelný.

Helena má tři odrostlé děti. Nejstarší dceři Monice je pětadvacet let. Jediný syn Kyle je věčný student. Nejmladší je šestnáctiletá Casty, s kterou cloumá puberta všemi směry.

Všechny děti mají jediný cíl. A to vysát z matky veškeré peníze.

Helenin život však nabere úplně jiný směr, když zjistí, že zdědila dům po své tetě. Z krátkého výletu, při kterém se jela podívat na to, v jakém stavu se dům nachází, se vyklube dlouhodobá dovolená od rodiny. A Helena si ji vychutnává plnými doušky. Náhle má čas sama na sebe. Může si celý den číst, zajít se najíst do místní restaurace, jednoduše relaxovat.

Dům však skrývá spoustu tajemství a Helena je odhodlaná je všechny odhalit.

Postupem času kniha nabere lehce detektivní zápletku, která nás bude provázet do konce příběhu. S nově nabitou svobodou Helena přehodnotí svůj život a získá křídla.

Od knihy jsem toho hodně očekávala. Byla jsem zvědavá, co se v ní bude dít a jak to všechno dopadne. Velmi se mi líbí, že je kniha psaná formou deníku. Zápisky jsou krátké, vždy označené datem.

Byl to první příběh, který jsem četla psaný tímto stylem.

Kniha se dobře četla. Děj ubíhal jako voda.

Co se týče postav, celou dobu jsem přemýšlela, jestli je hlavní hrdince šestnáct nebo padesát osm jak uvádí kniha. Helena se totiž celou dobu chovala jako praštěná puberťačka. Ani podle způsobu, jakým uvažovala, byste neřekli, že je to už dospělá žena. I přes její chování je však Helena k sobě upřímná a kritická. Je to realistka a bere život jaký je.

 Není však jediná postava, nad kterou jsem kroutila hlavou. Vesměs všechny postavy v knize mi lezli na nervy, Vůbec jsem se s nimi nemohla sžít.

Dědictví byla první kniha, kterou jsem od C. D. Payna četla. Jsem si jistá, že byla i poslední.

Kniha mě na jednu stranu bavila. Na druhou mě v jednom kuse rozčilovalo chováním postav.

Nicméně vím, že se spoustě lidem líbila, takže doporučuji si knihu přečíst, abyste si mohli udělat vlastní názor.

zakoupit Jota

About The Author

Kateřina Kolářová

Dříve mě čtení nebavilo, dnes si bez dobré knížky neumím představit život. Dávám přednost zahraničním autorům, před českými. Existují však výjimky. Například M. Švandrlík, P. Neomillnerová nebo K. Petrusová. Zajímá mě japonská kultura a vše kolem Japonska.