Select Page

MimoŘádná série

Příběhy Septimuse Heapa: Magyk
Angie Sageová

První díl Příběhů Septimuse Heapa s podtitulem Magyk čtenáře zavede do světa kouzelníků. Uprostřed městečka stojícího na kraji Hvozdu se do nebe tyčí Věž čarodějů.

Kniha začíná narozením Septimuse, sedmého syna sedmého syna, což je pro čaroděje velká událost. Veselí ale přeruší tragédie. Septimus se narodil mrtvý. Mezitím se v královském hradě narodila princezna a je spáchán atentát na královnu, při kterém je zabit i současný MimoŘádný čaroděj. Jeho učednice Marcia se s princeznou přemístí do bezpečí a zjišťuje, že titul MimoŘádné čarodějky přešel na ni.

Kniha se mi do podvědomí zapsala svým humorem, osobitým stylem a tím, že nikdy neodhalí vše najednou a nechá čtenáře domýšlet si. Za zmínku stojí také ilustrace na speciálně zabarvených stranách. Jsou rozmístěny poněkud nelogicky, a tak čtenář musí chvíli uvažovat, k čemu se ta ona ilustrace vztahuje.

Autorka Angie Sageová původně plánovala trilogii, ale děj zdá se měl vlastní plán, a tak se série protáhla, za což jsem jedině ráda. Doporučila bych ji hlavně mladším čtenářům, ale svým kouzlem si získá každého.

About The Author

Jiřina Vozdecká

Jsem studentkou střední školy KNIH. Jezdím na koni, píšu básničky a ráda sleduju seriály. Mezi mé oblíbené patří Doctor Who, Sherlock a Hra o trůny. Ve volném čase ráda vyrazím na vycházku do lesa, nebo strávím volný večer ve společnosti fiktivních postav na obrazovce, nebo stránkách dobré knihy.