Select Page

Relikvie mrtvých

Relikvie mrtvých

Relikvie mrtvých
Ariana Franklinová

K této recenzi jsem si vybrala knížku Relikvie mrtvých proto, že upoutala moji největší pozornost z naší školní knihovničky. Už podle názvu jsem věděla, že to bude velice podivuhodné čtení.

Příběh ze dvanáctého století, ve kterém je velkou prioritou smrt. Po objevení dvou lidských koster, pravděpodobně po nějakém poválečném období, byli všichni zaskočeni. Copak se to vlastně našlo? Jsou to obyčejní lidi odněkud ze statku nebo šlechtici či vojáci? Král Jindřich ll. se bojí o svůj trůn, a proto se začíná zajímat o tyto polorozpadlé ostatky.

Jenomže někomu se tohle “zkoumání“ koster nelíbí, a tak se snaží zabránit k identifikaci těl. A je odhodlán pro to udělat i nemožné…

Kniha je rozdělena na kapitoly. Každá kapitola popisuje určitý část příběhu, který v sobě skrývá svoji originalitu.

Děj není psán jako typický historický příběh jiných knih v dnešní době, co nejsou nijak zvláště záživné. Kniha totiž na každém listu obsahuje spousty dobrodružství a záhad, které vás do ní pohltí.

Text se mi četl lehce a příjemně, jakoby jedním dechem. Když jsem tuto knihu začala číst, četla se pak úplně sama. Taky výsledek je takový, že na knihu mám jen kladný názor a přečetla jsem ji za pár dní.
Autorka má bohatou slovní zásobu, kterou obdarovává příběh a přidává tím něco zajímavého do textu. V knize jsou taky zakomponovány cizojazyčné výrazy, které jsou na konci knihy vysvětleny.

Při četbě knihy mi v těle proudil takový zvláštní pocit, který popravdě nedokážu sama popsat. Je to tak, že si třeba lehnete po těžkém dni do postele, otevřete knihu a pustíte se do čtení. Ale já jsem se do díla ponořila natolik, že při odpočívání v posteli jsem cítila, jako bych se nadnášela, jako bych levitovala. Hltala jsem každý řádek příběhu a měla jsem pocit, že jsem jeho součástí.

Tak zkuste být jeho součástí i vy a přečtěte si tuto knihu od autorky Ariany Franklinové. Obohatí vás novými poznatky, i pocity, který jsem již zmínila.

About The Author