Select Page

Raněný pastýř

Raněný pastýř
Daniel Ange

Stručný popis: Alegorický příběh hledajícího teenagera vyjadřuje vzpouru mládí, která je konfrontována s moudrou a nenucenou laskavostí pastýře, jenž bere hledání přítele vážně.

V knize se neustále prolínají dva životní rozměry, drsně a tvrdě popisovaná realita a duchovní život, který je však představen neméně realisticky. V příběhu jde o prolínání dvou světů, které nestojí proti sobě ani se nemíjejí a jsou neoddělitelnou součástí našeho života.

Autor sám v knize popisuje, co sám v doprovázení maldých lidí viděl, slyšel a prožil.
V knize je duchovní život popsán nenucenou a nenásilnou formou.

Vlastní názor: Kniha skutečně oslovuje nejen intelekt, ale hlavně i srdce čtenáře. Ať už věřící jste či ne, stojí za to určitě, alespoň do této knihy nahlédnout. Kniha sice není pro každého, ale kategorii mladších čtenářů určitě osloví, ale spíše tu kategorii, která na vlastní kůži poznala, co osud s lidmi dokáže. Jelikož se jedná o teenagera – metalistu, tak mě nejspíše už všichni pochopili.

Díky této knize jsem se naučila, že víra není tak špatná, když vám ji všude nestrkají pod nos a naučila mě i určitému respektu k různým druhům náboženství, takže si doopravdy myslím, že stojí za přečtení.

About The Author

Eliška Hanáková

Vytvářím křížovky. Jinak mezi moje zájmy patří cvičení a zdravý životní styl, sledování seriálů, k-pop, čtení.