Select Page

Hřbitovní královna

Hřbitovní královna

Prorok je třetí kniha ze série Hřbitovní královna. Amélie je dospělá žena, která je na první pohled stejná jako všichni ostatní. Občas cestuje za prací, která je její vášní i koníčkem.

Není to zrovna úplně normální zaměstnání, ale Amélie svou prací žije.

A co že to vlastně dělá? Je restaurátorka. Přesněji je restaurátorka starých a zanedbaných hřbitovů.

Ve svém oboru je špička. Z toho důvodu si ji najali, aby restaurovala starý hřbitov Dubový háj.

Léta byl nepoužívaný. Využívali ho jen studenti z místní školy, kteří zde pořádali večírky.

Vše se ale zkomplikuje, když párek opilých studentů najde na hřbitově mrtvolu. Což by nebylo nic podivného, přece jen jsou na hřbitově. Jenže mrtvola, kterou najdou je docela čerstvá. Až moc čerstvá na hřbitov, kde už se nepohřbívá.

Kvůli vyšetřování vraždy se Amélie dostane k restaurování Dubového háje až o několik měsíců později. A tady začíná náš příběh.

Amélie se, po všem co zažila, víc než kdy jindy upíná k pravidlům, které už od dětství dodržovala. Pravidlům, která ji vždy chránili před NIMI.

Otec jim říká paraziti. Přisají se na člověka a okrádají ho o život a energii. Živí se na něm tak dlouho, dokud z člověka nezůstane jenjen prázdná schránka. Kdo jsou ti paraziti? Duchové.   Amélie je vidí.

A oni se to nesmí dovědět. Měla by se jim vyhýbat. Stejně tak i lidem, na kterých se duchové živí. Jenže to není tak jednoduché, když jediný muž, kterého Amélie kdy milovala, je pronásledovaný duchy. A to hned dvěma. Navíc jeden z nich je velmi nebezpečný. Chce se Amélie za každou cenu zbavit.

 Aby toho nabylo málo, vyhledá ji duch policisty, který chce zjistit, jak umřel. Doufá, že se pak bude moci posunout dál. Amélie unavená věčnými pravidly se mu rozhodne pomoci, čímž se vše jen zkomplikuje.


Sérii jsem si zamiloval hned s prvním dílem. Prostředí vás úplně vtáhne do děje a vy se nejednou procházíte uličkami města. V knize zazní i to, jak se má chovat dobře vychovaná jižanská dáma. Dozvíte se něco o starých hřbitovech a o tom co znamenají některé symboly na náhrobních kamenech.

Ačkoliv já mám knihy od této autorky ráda, není to čtení pro každého. Autorka má osobitý styl, který nemusí všem vyhovovat. Mě však naprosto uchvátil.

Zakoupit na eshopu Bux.cz

About The Author

Kateřina Kolářová

Dříve mě čtení nebavilo, dnes si bez dobré knížky neumím představit život. Dávám přednost zahraničním autorům, před českými. Existují však výjimky. Například M. Švandrlík, P. Neomillnerová nebo K. Petrusová. Zajímá mě japonská kultura a vše kolem Japonska.